قیام میرزا کوچک جنگلی بسترساز انقلاب اسلامی شد
قیام میرزا کوچک جنگلی بسترساز انقلاب اسلامی شد
رشت_سرتوک_نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: قیام میرزا کوچک جنگلی بسترساز انقلاب اسلامی شد و اکنون در کشورهای منطقه تاثیرگذار شده است.

به گزارش سرتوک ، به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان، آیت‌الله رسول فلاحتی امشب در ویژه‌برنامه تلویزیونی ۱۱ آذر سالروز گرامیداشت شهادت میرزا کوچک جنگلی و ۱۵۲ روحانی و طلبه شهید استان که از شبکه باران پخش شد با تبریک و تسلیت شهادت محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای ایران به تمام آزادگان جهان به ویژه ملت ایران اظهار کرد: میرزا کوچک جنگلی برای مردم ایران به ویژه گیلانی‌ها افتخارآفرین است.

وی به قهرمانان مذهبی و دینی ملت ایران در ۲ قرن اخیر اشاره کرد و افزود: قیام میرزا کوچک جنگلی از نهضت‌های مقدس بود.

امام جمعه رشت با بیان اینکه انسان‌ها در زندگی به دنبال الگو و اسوه هستند، خاطرنشان کرد: خداوند پیامبر گرامی اسلامی(ص) را به عنوان الگو و اسوه برای بشریت معرفی کرده است.

آیت‌الله فلاحتی، یکی از اموری که موجب رشد و تعالی انسان می‌شود را وجود الگوها دانست و بیان کرد: میرزا کوچک جنگلی برای ملت‌های اسلامی الگو و اسوه بود و همه آزادگان جهان به ایشان افتخار می‌کنند.

وی، خواستار مطالعه نهضت‌های علمای دینی به‌ویژه در ۲ قرن اخیر توسط نسل معاصر شد و تصریح کرد: جوانان با مطالعه تاریح نهضت‌های صد ساله ایران درمی‌یابند که نهضت جنگل پاک و مقدس بود.

خط گیلان با اشاره به اینکه بعضی از ملی گرایان می‌خواهند نهضت جنگل را به نفع خود مصادره کنند، یادآور شد: قیام میرزا کوچک جنگلی قبل از آن‌که ملی باشد، یک نهضت مذهبی بود.

آیت‌الله فلاحتی بر تبیین نهضت جنگل توسط رسانه ملی تاکید کرد و گفت: امروز دشمنان با استفاده از شبکه‌های مجازی می‌خواهند ملت ایران را از شخصیت‌های تاریخی خود دور کنند.

وی با بیان اینکه جامعه می‌خواهد مفاخر خود را بشناسد، اظهار کرد: دانشگاهیان، حوزویان و رسانه ملی باید به صورت زیبا، عمیق، منطقی و هوشمندانه چهره‌ها و مفاخر جامعه را معرفی کنند.

امام جمعه رشت با درود و سلام به ارواح مطهر عالمان دین که با خون خود توانستند اسلام را زنده نگه دارند، افزود: خط سرخ شهادت علی و اهل بیت(ع) همچنان توسط روحانیت زنده است.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به اینکه روحانیت شیعه همچنان در دفاع از مردم و حریم دین پیشگام است، بیان کرد: قانع بودن عالمان دین از جمله راز و رمز ماندگاری نهضت‌های پاک و الهی است.

وی، شجاعت عالمان دین را از ویژگی ماندگاری نهضت‌های الهی دانست و تصریح کرد: عالمان دین نسبت به مردم و اسلام احساس مسئولیت می‌کردند ضمن اینکه تنها وابستگی به قدرت دینی و اسلام داشتند.

نماینده ولی فقیه در گیلان به بعثت عظیم انقلاب اسلامی در تاریخ بشر اشاره کرد و گفت: در راس انقلاب اسلامی یک روحانی قرار دارد و به طور قطع ماندگار است.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه مردم بصیر و آگاه همواره از عالمان دین که در راه خدا قیام کرده‌اند پشتیبانی می‌کنند، خاطرنشان کرد: قیام میرزا کوچک جنگلی بسترساز انقلاب اسلامی شد و اکنون در کشورهای منطقه تاثیرگذار شده است.