کشف و شناسایی مراکز غیر قانونی استخراج رمزارز در استان گیلان
کشف و شناسایی مراکز غیر قانونی استخراج رمزارز در استان گیلان
رشت_سرتوک_ محمد اسماعیل هنرمند از کشف و شناسایی مراکز غیر قانونی استخراج رمزارز در دو نقطه از استان گیلان خبر داد.

به گزارش سرتوک به نقل از خط گیلان ، مدیرعامل توزیع برق گیلان افزود: باتوجه به افزایش مصرف گاز درسطح کشور در بخش خانگی وتجاری تحویل گازبه نیروگاههای تولید برق با محدودیت های جدی مواجه شده است لذا مدیریت مصرف ازسوی مشترکین امری ضروری است و پایش مصرف استان نیز جز وظایف ذاتی توزیع برق گیلان می باشد .

هنرمند اضافه کرد : اکیپ های عملیاتی برای پایش مصرف برق در سطح استان فعال شده اند و در این راستا دو نقطه از از مراکز غیرقانونی استخراج رمز ارز در سنگر و شهر صنعتی شهرستان رشت با هماهنگی دفتر حراست و امور محرمانه شرکت توزیع برق گیلان و نیروی انتظامی استان مورد شناسایی قرار گرفتند و ضمن قطع انشعاب برق ، متخلفین جهت طی مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

مدیرعامل توزیع برق گیلان گفت: براساس موازین قانونی در مجموع ۲۹۲۲ دستگاه ماینر و با توانی معادل ۵۸۴۴ کیلووات کشف، ضبط و تحویل مراجع ذیصلاح شد.

وی تاکید کرد: با توجه به این که مراکز غیرقانونی استخراج رمزارز به دلیل مصرف بیش از اندازه برق ، سبب تخریب شبکه می شوند، نسبت به کشف و جمع آوری این مراکز اقدام خواهد شد

و ی یادآور شد :افرادی که مراکز غیرمجاز رمز ارز را معرفی کنند، تا ۱۰ میلیون تومان جایزه دریافت خواهند کرد ضمن اینکه اینکار از طریق سامانه ۱۲۱ امکان پذیر است و البته نام این افراد محرمانه خواهد ماند.