لزوم نقش آفرینی گروه های مردمی و خیریه در آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد
لزوم نقش آفرینی گروه های مردمی و خیریه در آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد
رشت_سرتوک_معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری رشت با اشاره به اهمیت آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد، خواستار مشارکت و نقش آفرینی گسترده گروه های مردمی و خیریه در این کار خداپسندانه شد.

به گزارش سرتوک ، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت؛ محمدعلی ویشکائی در جلسه ستاد هماهنگی آزادسازی زندانیان با اشاره به شیوع ویروس کرونا و به تبع آن به وجود آمدن مشکلات اقتصادی برای بسیاری از مردم جامعه، اظهار داشت: خوشبختانه اصناف و بازاریان شهرستان همواره به صورت خودجوش به حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه می پردازند که امیدواریم زندانیان جرائم غیرعمد نیز مورد حمایت آنان قرار بگیرند.
معاون هماهنگی امور عمرانی با اشاره به تاثیر سوء جبران ناپذیر حضور افراد زندانی بر خانواده های آنان، تصریح کرد: حضور افراد به واسطه جرائم غیرعمد اعم از مالی و حوادث در زندان، می تواند سبب بروز ناهنجاری های در سطح خانواده آنان شده و فقر، ترک تحصیل فرزندان و دیگر آسیب های اجتماعی را منجر شود.
وی در ادامه افزود: خوشبختانه رویکرد قابل تحسینی از سوی خیرین در سطح شهرستان شاهد هستیم که می تواند سرمنشا خیر و برکات عظیمی برای شهرستان رشت باشد.
ویشکایی مردم شهرستان رشت را مردمی اهل رافت و گذشت خواند و تصریح کرد: آزاد سازی یک فرد زندانی که به دلایل غیرعمد مرتکب جرم شده است، از محبوب ترین اعمال نزد پروردگار بزرگ باشد.
معاون هماهنگی امور عمرانی، کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد را کمک به جامعه خواند و بیان کرد: مردم و خیرین حامیان اصلی ستاد دیه هستند و امسال نیز قطعا با کمکهای آحاد مختلف مردم جامعه، تعدادی دیگر از زندانیان جرائم غیرعمد به آغوش گرم خانواده هایشان بازخواهند گشت.