لشکر ۱۶ عملیاتی قدس گیلان به امداد رسانی مردم مناطق برفی استان شتافت
لشکر ۱۶ عملیاتی قدس گیلان به امداد رسانی مردم مناطق برفی استان شتافت
لشکر ۱۶ عملیاتی قدس گیلان به امداد رسانی مردم مناطق برفی استان شتافت

سرهنگ یادگاری در ارائه گزارشی به پایگاه خبری تحلیلی سرتوک از بکارگیری سه دستگاه ماشین آلات لشکر ۱۶ عملیاتی قدس گیلان جهت بازگشایی مسیر اصلی رشت تا امامزاده هاشم و مسیرهای مرتبط به سراوان و سنگر خبر داد و افزود: این دستگاهها شامل بیل مکانیکی و دو دستگاه لودر بوده است که در روزهای اخیر پس از بارش برف اقدام به بازگشایی معابر و مسیر اصلی رشت تا امامزاده هاشم شد.

مدیر روابط عمومی سپاه قدس گیلان بیان داشت: سرویس دهی و انتقال مسافران و مردم رشت و کارگران شهر صنعتی رشت بوسیله دو دستگاه مینی بوس و دو دستگاه خودروی کامیون تاکتیکی از دیگر اقدامات این لشکر بوده است.

وی از اسکان و تغذیه ۶۰۰ مسافر در راه مانده توسط لشکر ۱۶ سپاه قدس گیلان خبر داد و گفت: تعداد ۱۵ دستگاه سبک تاکتیکی تویوتا مامور همکاری با شرکت های گاز و برق استان شدند.

سرهنگ یادگاری با تاکید بر اینکه خدمات ارائه شده توسط لشکر ۱۶ قدس گیلان جدا از خدمات گردانهای امام حسین (ع) در شهرستانهای استان بوده، خاطرنشان کرد: علاوه بر همه موارد فوق این لشکر با بکارگیری یک دستگاه خودروی تریلی کمرشکن جهت انتقال دستگاههای بیل مکانیکی، لودر و … برای بازگشایی مسیرهای شهرستان شفت، و ماموریت یک دستگاه تریلی کفی روباز جهت انتقال تیربرق در راستای همکاری با اداره برق در زمینه حل مشکلات مردم در بحران برف اقدامات ارزنده ای داشته است.