محیط بانان پارک ملی بوجاق به تجهیزات انفرادی اطفاء حریق مجهز شدند
محیط بانان پارک ملی بوجاق به تجهیزات انفرادی اطفاء حریق مجهز شدند
رشت_سرتوک_فرمانده یگان حفاظت محیط زیست از تجهیز پاسگاه‌ محیط‌بانی بوجاق به تجهیزات انفرادی آتش نشانی خبر داد.

به گزارش سرتوک به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان, ساسان اکبری پور فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان گفت: محیط‌بانان در نوک پیکان برخورد با حوادث طبیعی هستند، بنابراین لازم می‌باشد از تجهیزات و امکانات مناسب در مأموریت‌ها برخوردار باشند.
وی افزود: در بازدید و حضور میدانی ، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان از عملیات اطفای حریق در پارک ملی بوجاق کیاشهر و بررسی مشکلات و مواردی که توسط محیط بانان سختکوش و ایثار گر پارک ملی در خصوص کمبود تجهیزات انفرادی برای اطفا حریق مطرح شد .
فرمانده حفاظت محیط زیست گیلان اضافه کرد: با هماهنگی های صورت گرفته توسط مدیر کل محیط زیست گیلان بالغ بر ۱۲ عدد فلاکس بک و دو دستگاه دمنده جهت استفاده در پارک ملی توسط اداره کل محیط زیست استان گیلان تهیه و تحویل اداره پارک ملی بوجاق گردید .
اکبری پور اضافه کرد:این تجهیزات کمک میکند تا محیط بانان در زمان وقوع اتش سوزی پس از حضور در محل امکان مهار سریع اتش و جلوگیری از انتشار ان رابه مناطق دیگر داشته باشند.

وی در پایان تصریح کرد : با توجه به مشکلات محیط‌بانان در برخورد با شکارچیان غیرمجاز و متخلف و اینکه جانشان همواره در خطر است، جلیقه ضد گلوله و زانو بند جزو تجهیزات و ملزومات کاری آنها در مأموریت‌ها قرار گرفته است که به محیط‌بانان سراسر استان تحویل داده شده است.