محیط زیست رکن اصلی زندگی است
محیط زیست رکن اصلی زندگی است
رشت_سرتوک_ساسان کفایی گفت:با توجه به تاثیر محیط زیست در ابعاد مختلف زندگی بشر می توان آنرا رکن اصلی زندگی نامید.

به گزارش سرتوک،مدیرکل محیط زیست گیلان در نشست خبری که به مناسبت هفته محیط زیست با اشاره به نقش انعکاس خبر  افزود:اگر تلاشهای اصحاب رسانه نبود تلاشهای حوزه محیط زیست گیلان دیده نمی شد.

وی با بیان اینکه یگان محیط زیست گیلان در ۳ ماهه اول سال گذشته بعنوان یگان برتر کشور معرفی شد اضافه کرد:نجات پلنگ در رودسر  یکی از کارهای تیمی بسیار بزرگ محیط بانان گیلان بوده است.

کفایی با اشاره به ساخت دستگاه دروگر سنبل آبی با ۶۰ درصد صرفه جویی ارزی در صنایع تمجیدی انزلی تصریح کرد:سنبل آبی نوعی گیاه مهاجم است که رویش آن براحتی متو قف نمی شود.رویش این گیاه همه ساله در اردیبهشت و خرداد بوده  و تنها زمان پاکسازی آن در همین فصول می باشد.
وی با تاکید بر اینکه سالها طول می کشد تا این گیاه مهاجم منقرض شود گفت:پاکسازی تالاب انزلی به همراهی همگانی نیازمند است.
ساسان کفایی افزود: در راستای پویش نجات تالاب خردادماه سال جاری طرح جمع آوری سنبل آبی از سطح مرداب انزلی اجرایی میشود.
مدیر کل محیط زیست گیلان یادآور شد:سال گذشته ۱۲ میلیار تومان برای مبارزه با سنبل آبی در استان گیلان مصوب شده بود که بعلت محدودیت بودجه تخصیص نیافت
وی یادآورشد: درادامه  با تلاشهای انجام شده طبق مفاد قانون،  ۱۲ میلیارد تومان مصوب شده  با موافقت سازمان برنامه وبودجه به سالجاری منتقل شده است .
مدیر کل حفاظت محیط زیست گیلان در مورد سند برنامه ۷ ساله تالاب انزلی گفت: سند ۷ ساله ۲۵۵۸ میلیارد تومانی تالاب انزلی از سوی محیط زیست ارائه شده است و براساس این برنامه اقدامات لازم برای حفظ محیط زیست ورفع مشکلات با روند مطلوبی پیگیری خواهد شد.