مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با آغاز فصل سرما بر رعایت نکات ایمنی تاکید کرد
مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با آغاز فصل سرما بر رعایت نکات ایمنی تاکید کرد
شرکت گاز استان گیلان در راستای اجرای پروژه حذف صورتحساب کاغذی گاز راه های متنوعی از قبیل ارسال پیامک، سایت، نرم افزار موبایلی و .... را برای دریافت اطلاعات مشترکین راه اندازی نموده و در مدت کمتر از 2 ماه توانسته است اطلاعات بیش از 600 هزار مشترک را جمع آوری نماید.

پایگاه خبری تحلیلی سرتوک _به گزارش روابط عمومی گاز گیلان – روز چهارشنبه ۲۴ مهر ماه حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با حضور در برنامه رادیویی زنده دریچه به بیان اقدامات و دستاوردهای شرکت پرداخت و به سؤالات و موارد مطروحه پاسخ داد.

مهندس اکبر با اشاره به حذف صورتحساب کاغذی گاز گفت: خوشبختانه از شهریورماه امسال با فراهم نمودن زیرساخت های ممکن و همراهی صدا وسیما، اقدام به جمع آوری اطلاعات مشترکین عزیز نمودیم و هم اکنون در کمتر از ۲ ماه توانسته ایم اطلاعات بالغ بر ۶۰ درصد مشترکین گاز در گیلان را جمع آوری نماییم.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان گفت: شرکت گاز راه های متنوعی از قبیل ارسال پیامک، سایت، نرم افزار موبایلی و …. را برای دریافت اطلاعات مشترکین راه اندازی نموده و مشترکین گرامی می توانند برای آگاهی بیشتر به سایت شرکت گاز استان گیلان به آدرس www.nigc-gl.ir مراجعه نمایند.

وی با ضروری برشمردن مسئله پایداری جریان گاز مشترکین در فصل زمستان اظهار داشت: پرسنل شرکت گاز در نیمه اول سال با بازرسی و تعمیرات شبکه و تاسیسات گاز تلاش می نمایند تا با برطرف نمودن اشکالات، احتمال قطعی گاز در فصل سرما را به حداقل ممکن برسانند.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان ادامه داد: عملکرد شرکت گاز در زمینه تجهیز، نگهداری و تعمیر خطوط و تاسیسات در سال های گذشته سبب پایداری کامل جریان گاز در فصل سرما شد و خوشبختانه این مسئله سبب افزایش رضایتمندی مردم و مشترکین گرامی شده است.

مهندس اکبر با اشاره به بارش شدید باران در ابتدای هفته جاری و وقوع سیل در چند شهرستان استان گفت: خوشبختانه با وجود زیرساخت های خوب شرکت، تنها گاز صد مشترک در کل استان قطع گردید که با تلاش همکاران، توانستیم مشکل پیش آمده را در کمتر از ۴۸ ساعت برطرف نموده و گاز همه مشرکین را وصل نماییم.

وی با بیان اینکه همه شهرهای استان و بیش از ۹۵ درصد خانوارهای روستایی استان از نعمت گاز طبیعی برخوردارند، گفت: هم اکنون در استان بالغ بر یک میلیون و ۷۵ هزار مشترک، مصرف کننده گاز می باشند و همه این مشترکین با همکاری و تایید سازمان نظام مهندسی و پس از طی مراحل قانونی گازدار شده اند.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با قدردانی از شهرداری و سازمان نظام مهندسی بجهت نظارت بر اجرای الزامات ایمنی در ساختمان ها گفت: خوشبختانه هم اکنون منازل تازه ساخت دارای پکیج و وسایل گازی بیرون سوز هستند و عدم وجود وسایل گازسوز در داخل واحدها سبب کاهش چشمگیر حوادث و اتفاقات نظیر انفجار، مرگ خاموش و … خواهد شد.

مهندس اکبر اشاعه فرهنگ مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی در جامعه را ضروری برشمرد و اظهار داشت: در نیمه اول سال جاری ۵۹ مورد حادثه مرتبط با گاز گزارش شد که متاسفانه منجر به مرگ ۸ نفر شده است و این درحالیست که هنوز فصل سرد سال را در پیش رو داریم.

وی بیشترین علت وقوع حوادث مربوط به گاز در نیمه اول سال جاری را استفاده از وسایل و تجهیزات گازی فرسوده عنوان نمود و گفت: شهروندانی که از بخاری در منازل خود استفاده می نمایند لازم است هر سال نسبت به تعمیر و سرویس بخاری خود اقدام نمایند تا زمستانی آرام و امن را در کنار خانواده خود سپری نمایند.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با بیان اینکه رعایت مسائل ساده و پیش پا افتاده مانند استفاده شیلنگ سالم و استاندارد، بررسی باز بودن راه دودکش و … می تواند از وقوع حوادث ناگوار جلوگیری نماید گفت: متاسفانه برخی از مشترکین از بخاری برای کارهای دیگر مانند پخت غذا و یا خشک کردن لباس خود استفاده می نمایند که این مسئله می تواند سبب وقوع آتش سوزی در منزل شود.

مهندس اکبر در ادامه با اشاره به گازرسانی به ۵ هزار و ۷۰۰ مشترک صنعتی در استان گفت: شرکت گاز استان گیلان در زمینه گازرسانی به واحدهای صنعتی و رونق تولید یکی از شرکت های پیشرو در کشور می باشد و همکارانم تمام تلاش خود را برای گازرسانی به واحدهای صنعتی باقیمانده و صنایع تازه تاسیس به کار بسته اند.

وی اهمیت گاز را در زمینه پدافند غیرعامل حیاتی برشمرد و اظهار داشت: شرکت گاز طی قراردادی صنایع را موظف نموده تا مقداری سوخت مایع را به عنوان سوخت ذخیره در اختیار داشته باشند تا در صورت وقوع حادثه ای، تولید دچار اشکال نشود و همه سناریوها در این زمینه با استانداری، سازمان صنعت، معدن و تجارت و شرکت ملی پخش فراورده های نفتی هماهنگ شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در پایان بار دیگر از همه مشترکین گاز درخواست نمود تا با رعایت مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی زمستانی آرام و امن را در کنار خانواده سپری نمایند.