مدیریت مصرف بال تعادل در صنعت برق است
مدیریت مصرف بال تعادل در صنعت برق است
رشت_سرتوک_مدیرعامل شرکت توانیر در گفت وگوی زنده تلویزیونی در برنامه صفحه اول شبکه خبر ساعت ۲۳ شب گذشته از همراهی مردم درمدیریت مصرف قدردانی وگفت: ۲۵۰میلیارد تومان پاداش مدیریت مصرف پرداخت شده است.

به گزارش سرتوک به نقل از خط گیلان،مهندس آرش کردی با اشاره به پاداش مدیریت مصرف افرود:۲۵۰میلیارد تومان پاداش مدیریت مصرف پرداخت شد و۵۰۰کیلووات ساعت صرفه جویی صورت گرفت قطعا تا پایان فصل اوج مصرف این عدد افزایش خواهد یافت.

وی اضافه کرد: ۴۰درصد از قبض های صادره یعنی از ۲۸میلیون و۳۰۰هزار قبض صادره تعداد ۱۱هزار و۳۰۰قبض مشمول دریافت جایزه خوش مصرفی شدند.

۹۰۰مگاوات صرفه جویی

وی به همکاری خوب ادارات و نهادهای دولتی اشاره کردو یادآور شد:۹۰۰مگاوات صرفه جویی درادارات و نهادهای دولتی صورت گرفت که این رقم معادل تولید نیروگاه اتمی بوشهر است.

مدیر عامل شرکت توانیر گفت:با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده از اولین روزهای استقرار دولت و آغاز به کار مهندس محرابیان وزیر نیرو جهت گیری در دو بخش درون و برون صنعت برق برای افزایش ظرفیت ۶۰۰۰ مگاواتی آغازشد تا از بروز مشکلات سال گذشته جلوگیری شود.

وی افزود: بخش عمده‌ای از این ظرفیت یعنی ۲۸۸۰ مگاوات به بهره برداری رسید و ۱۱۰۰ مگاوات باز توانی ارتقای ظرفیت انجام شد و علاوه بر آن ۱۰۰۰مگاوات هم ارزش برداری صورت گرفت ودرمجموع تا اکنون ۴۸۰۰ تا ۵۰۰۰ مگاوات به ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی افزوده شد و تا پایان فصل تابستان نیز ۱۸۰۰ مگاوات دیگر به این میزان افزوده خواهد شد.

بال تعادل در صنعت برق

وی مدیریت مصرف را بال تعادل در صنعت برف خواند و اضافه کرد:در بخش درون صنعت برق همه ظرفیت ها را شناسایی کردیم و مشخص شد که برای هر بخش اعم از صنایع ،کشاورزی ،عمومی واداری و…چه کار باید انجام شود.

وی یادآور شد:دربخش برون صنعت برق نیز هماهنگی با دولت در آیین نامه ها ،لوایح قانونی،وزارت صمت،جهادکشاورزی،ابفا،نیروهای مسلح،وزارت ارتباطات و…هماهنگی بسیار خوبی درگاهش مصرف صورت گرفت.

وی گفت:براساس اقدامات انجام شده ازابتدای فصل اوج مصرف با توجه به ناترازی تولید ومصرف دربخش خانگی شاهد خاموشی نبودیم که رکورد بسیار خوب هست و علاوه بر آن شرمنده مشترکین نشدیم.

اوج مصرف سال‌جاری

مدیرعامل شرکت توانیر درمورد اوج مصرف سال‌جاری گفت:اوج مصرف در ۱۴۰۱/۴/۲۹به میزان ۶۹۳۸۷مگاوات به ثبت رسیده اوج مصرف سال گذشته ۶۷۰۱۳مگاوات بود که رشد ۳/۴ درصدی به لحاظ اوج مصرف داشتیم ومصرف انرژی نیز به رشد ۴/۸ افزایش یافت.

توانیر در برنامه هفتم توسعه

آرش کردی مدیر عامل شرکت توانیربا اشاره به برنامه هفتم توسعه و تعهدات این شرکت افزود:وزیر نیرو برای برنامه هفتم توسعه ایجاد ۳۵هزار مگاوات را در دستور کار قرار داده است که ۱۵ هزار مگاوات با همکاری وزارت نیرو وبخش های دولتی و خصوصی ،۱۰هزار مگاوات تجدید پذیر و ۱۰هزار مگاوات‌ را صنایع تقبل کرد که در این بخش صنایع  پیشتاز شد ودر اولین حرکت ۱۸۴مگاوات طی یک ماه آینده در سمنان افتتاح وبهره برداری خواهدشد.