مساجد زمینه ساز ایجاد وحدت و همبستگی هستند
مساجد زمینه ساز ایجاد وحدت و همبستگی هستند
رشت_سرتوک_معاون پشتیبانی و امور هماهنگی استانهای بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشوردراز روند بازسازی و مرمت مسجد اردبیلیان رشت گفت:مسجد به عنوان پایگاه اجتماع مردم و زمینه ساز ایجاد وحدت و همبستگی است .

به گزارش سرتوک ، به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان، مهندس هادی درفشی، معاون پشتیبانی و امور هماهنگی استانهای بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور به همراه حاج آقا رضایی مدیرکل روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، مهندس اکبرزاده مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان از روند بازسازی و مرمت مسجد اردبیلیان رشت بازدید نمود.

مهندس اکبرزاده مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان دراین بازدید با ارائه گزارشی از اجرای پروژه مسجد اردبیلیان رشت افزود: اعتبار پروژه از محل اعتبارات بلاعوض بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به مبلغ ۲۵ میلیارد ریال با پیشرفت فیزیکی ۵۳ درصد در حال مرمت می باشد

وی اضافه کرد: کار مربوط به سربندی در حال انجام است و کلیات کار تاسیساتی برنامه ریزی شده و کاشی های قدیمی پروژه در کارگاه احیای مصالح سنتی ترمیم شده است

براساس این گزارش در ادامه مهندس درفشی گفت: مساجد علاوه بر این‌ که مکانی برای عبادت و بندگی خداست، مکانی برای تبلیغ و ارشاد و هدایت مردم و عرضه کردن قوانین الهی و آشنا نمودن مردم با آن است.

وی افزود: مسجد به عنوان پایگاه اجتماع مردم و زمینه ساز ایجاد وحدت و همبستگی هرچه بهتر و بیشتر در میان اقشار مختلف اسلامی است.

معاون پشتیبانی و امور هماهنگی استانهای بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور خواستار تسریع در مرمت این بنا شد.

گفتنی است «مسجد اردبیلیان» قدمتی بیش از ۱۰۰ سال دارد . در ابتدا محل عبادت و برگزاری مراسم‌های گوناگون اردبیلی‌ها مقیم رشت بوده است.