مشاور رئیس جمهور در امور بانوان :تامین آب شرب سالم از شاخص های پراهمیت توسعه است
مشاور رئیس جمهور در امور بانوان :تامین آب شرب سالم از شاخص های پراهمیت توسعه است
آیین افتتاح و بهره برداری از پروژه آبرسانی مجتمع بیج شهرستان رشت برگزار شد

🌐پایگاه خبری تحلیلی سرتوک _فرماندار شهرستان رشت در آیین افتتاح و بهره برداری از پروژه آبرسانی مجتمع بیج شهرستان رشت بیان داشت: دهه فجر فرصتی برای بازنگری در اهداف و آرمان های انقلاب است و هرساله اهداف دولت باید برای مردم تبیین و تشریح شود.

میرشمس مومن زاده با تاکید بر افتتاح ۲۵۲ طرح و پروژه با اعتبار ۱۳۰۳ میلیارد تومان خاطرنشان کرد: این پروژه ها علیرغم همه تحریم های اقتصادی در سایه یک کار جمعی به بهره برداری می رسد. با بهره برداری پروژه آبرسانی به روستای بیج علاوه بر ارتقای کیفیت آب روستایی، شاخص آبرسانی به روستاهای استان ده درصد افزایش می یابد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان با گرامیداشت دهه فجر در آیین بهره برداری از پروژه آبرسانی به مجتمع بیج خاطرنشان کرد: شتاب بخشی در پروژه های آبرسانی روستایی در دولت تدبیر و امید برکسی پوشیده نیست.

وی افزود: از سال ۹۴ با صدور مجوز آبرسانی به روستاها از سوی مقام معظم رهبری و اهتمام دولت در شتاب بخشی این پروژه ها سبب شد تا سهم گیلان در اعتبارات آبرسانی افزایش یابد، شاخص آبرسانی در سال گذشته ۵/۵درصد است، اما امسال شاخص آبرسانی به روستاها دو نیم درصد افزایش یافته است.

رنجور یاداور شد: این پروژه جز پروژه هایی بود که مشکل تامین منابع داشت اما با توجه به پیگیریهای استاندار معزز، نمایندگان و فرماندار محترم با تخصیص ۲۱۰ میلیارد ریال و تحت پوشش قرار دادن ۱۰۳۰۶ نفر اجرایی شد.

مدیرعامل شرکت آب و روستایی استان گیلان با تاکید بر اینکه پروژه مجتمع بیج آبرسانی به ۱۱ روستا را تحت پوشش قرار می دهد، تصریح کرد: برای اجرای این پروژه ۱۵۵ کیلومتر لوله گذاری انجام شده و آب این پروژه نیز از تصفیه خانه فاضلاب سنگر و سد شهر بیجار تامین شده است.

وی افزود: امسال در بخش آبرسانی به روستاها ۵۷ درصد در بحث اعتبارات و بیش از ۴۰ درصد در بحث جمعیتی به نسبت مدت مشابه رشد داشتیم.

معصومه ابتکار در آیین افتتاح و بهره برداری پروژه های آب رسانی به مجتمع بیج تصریح کرد: امروز در شرایطی چهل و یکمین سال پیروزی انقلاب را جشن میگیرم که کشور هم در بعد اقتصادی و هم در بعد جنگ روانی در تحریمی ناجوانمردانه قرار گرفته است.

مشاور رئیس جمهور دز امور بانوان با اشاره اینکه همه سلائق موجود در انتخابات پیش روی متعلق به انقلاب هستند گفت: یکی از توجهات دولت تدبیر و امید بحث توسعه پایدار روستایی بوده و اینکه کانون فعالیت مربوط به اشتغال روستاست و دولت تمرکز خاصی بر روستاها دارد.

ابتکار با قدردانی از دست اندرکاران پروژه آبرسانی به ۱۱ روستای رشت یادآور شد: تامین اب شرب سالم از شاخص های پراهمیت توسعه است و این پروژه گام مهمی است

وی ضمن اظهار خرسندی از تامین ۷۷ درصد آب شرب روستایی خاطرنشان کرد: امید است تا پایان دولت یازدهم ۱۰۰ درصد روستاهای گیلان از آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند گردند.

مشاور رئیس جمهور در امور بانوان با تاکید بر ضرورت اصلاح الگوی مصرف یادآور شد: در کمیته بانوان دفتر ریاست جمهوری اصلاح الگوی آب یکی از برنامه های جاری است و زنان باید توجه ای ویژه در صرفه جویی و مصرف صحیح آب داشته باشند.ما در مرحله گام دوم انقلاب هستیم و باید برای تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی به خصوص برنامه های گام دوم بیش از پیش تلاش کنیم.