مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی تضمین کننده پایداری جریان گاز
مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی تضمین کننده پایداری جریان گاز
رشت_سرتوک_مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با حضور در برنامه خبری ساعت 20 شبکه باران به بیان مهم ترین مسائل و موضوعات مرتبط با گاز پرداخت.

به گزارش سرتوک به نقل از روابط عمومی گاز گیلان – حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در گفتگوی زنده خبری شبکه استانی باران با ضروری دانستن مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی درجهت پایداری جریان گاز اظهار داشت: مشترکین گیلانی از ابتدای آذرماه تاکنون بالغ بر ۵۰۰ میلیون مترمکعب گاز مصرف کرده اند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۴ درصد رشد داشته است.
وی با مقایسه مصرف استان در برف سنگین سال گذشته با مصرف آذرماه امسال، گفت: در حال حاضر روزانه بصورت متوسط در حدود ۲۴ میلیون مترمکعب گاز در استان مصرف می شود و این درحالی است که در برف سنگین بهمن ۹۸ روزانه در حدود ۲۹ میلیون مترمکعب گاز مصرف می شد و این امر نشان دهنده مصرف بالای گاز در گیلان است.
حسین اکبر با نامطلوب برشمردن وضعیت مصرف، افزود: علیرغم پایداری مناسب فشار گاز، در صورت ادامه این روند ممکن است با افت فشار در شبکه ها مواجه شویم.
مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان از مشترکین گاز درخواست کرد تا با کاهش یک درجه ای دمای منازل، استفاده از البسه گرم و زمستانی و …، ضمن صرفه جویی در مصرف گاز، با کاهش هزینه ها به اقتصاد خانواده کمک نمایند.
وی با اشاره به طرح دولت مبنی بر رایگان شدن مبلغ قبض گاز مشترکین کم مصرف، اظهار داشت: بررسی ها و برنامه ریزی های لازم در سطح کشور برای اجرای این مهم در حال انجام است که در صورت ابلاغ در شرکت گاز اجرایی خواهد شد.
حسین اکبر در ادامه با اشاره به شروع طرح ملی بهینه سازی مصرف موتورخانه های واحدهای خانگی و تجاری عنوان کرد: در استان گیلان بالغ بر ۲ هزار مشترک واجد شرایط ثبت نام در این طرح بزرگ می باشند و تمهیدات لازم برای ارائه خدمات در حال انجام می باشد.
مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با بیان اینکه مشترکین مذکور هزینه ای را درخصوص اصلاح مصرف موتورخانه منزل خود پرداخت نکرده و هزینه ها توسط شرکت گاز پرداخت خواهد شد، بیان کرد: اجرای این طرح سهم بسزائی در بهینه سازی مصرف سوخت موتورخانه ها داشته و موجب صرفه جویی در هزینه پرداختی مشترکین خواهد شد.