مناطق کم برخوردار باید از حداقل های رفاهی شهری بهره مند شوند
مناطق کم برخوردار باید از حداقل های رفاهی شهری بهره مند شوند
رشت_سرتوک_محمد علی رفعتی ساجدی کاندیدای ششمین دوره انتخابات شهر رشت در جمع خبرنگاران گفت : هدفم از ورود به عرصه شورا برقراری عدالت محوری در چارچوب قانون و وظایف شوراست.

به گزارش پایگاه خبری سرتوک ،محمد علی ( پیمان) رفعتی ساجدی کاندیدای ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر رشت در نشستی با اصحاب رسانه ضمن معرفی خود اظهار داشت : بنده با توجه به حیطه کاری خود با حوزه شهری و معضلات شهر رشت آشنایی دارم و هدف و انگیزه ام از ورود به شورا با توجه به توانایی خود و تعامل سایر اعضا انشاالله خدمت رسانی به مردم و مرتفع کردن مشکلات شهر رشت و جبران کاستی ها می باشد .
وی با بیان اینکه شهروندان از فعالیت اعضای شورا در زمان و دوره ای که بوده اند راضی نیستند ، افزود : باید علت را جستجو کنیم که چرا وقتی فردی در کرسی شورای شهر قرار می گیرد نمی تواند موجب جلب رضایت مردم شود ؟ و اگر فردی هدف خدمتگزاری داشته باشد به راستی زمانی در آن جایگاه است چرا عاجز از خدمت به شهروندان است ؟

وی ادامه داد : آیا فراهم کردن حداقل امکانات برای مناطق کم برخوردار خیلی سخت و مشکل است ؟ چرا عدالت محوری در تعریف امکانات برای همه شهروندان رعایت نمی شود و برخی از مناطق شهری از امکانات و رفاه خوبی برخوردارند اما مناطق دیگر از حداقل ها محروم می باشند ؟
ساجدی خاطر نشان کرد : هدفم برای ورود به شورا برقراری عدالت محوری است و به دنبال حواشی و مسایل حاشیه ای نیز نیستم .

وی با بر شمردن اهداف کاندیداتوری خود اضافه کرد : نظارت واقعی به امورات شهری و مدیران شهرداری ، بحث دفاع از حقوق کارگران و قشر زحمتکشی که اکنون در سیستم شهرداری در بخش ها و مناطق مختلف شهر در حال خدمت رسانی هستند از دیگر اهداف بنده برای ورود به شورا است.
وی با اشاره به شعارها و وعده‌های انتخاباتی برخی از کاندیداها گفت : شورای شهر قانون و چارچوب خاصی دارد و هر فردی که به عنوان یک عضو وارد شورا می شود محدوده اختیاراتی دارد و کاندیداها باید با توجه و آگاهی از آن اختیارات وعده و وعید دهند.

وی ادامه داد : شهروندان باید آگاه به این امر باشند که کاندیدایی که وعده هایی را بیان می کند آیا در چارچوب اختیارات آن فرد است و یا اینکه تنها به دلیل اخذ رای از شهروندان این شعارها مطرح می شود .
۳۴ بند جز وظایف اعضای شوراست و نظارت و تعامل با شهردار و مدیریت شهری جز وظایف شورا می باشد .
ساجدی ادامه داد : سنجیدن توانمندی فرد برای شهردار شدن از وظایف شورا است و نباید شخصی از سوی شورا انتخاب شود که سفارشی باشد و بعدها نه تنها از مشکلات شهر کم نشود بلکه بر معضلات شهری افزوده نیز شود .

وی خاطر نشان کرد : باید نظر مردم را در خصوص بحث مدیریت شهری و شورا با خدمت صادقانه و به سلامت کار کردن ، رفع مشکلات شهروندان و غیره تغییر دهیم.

ساجدی با اشاره به بحث ترافیک شهری و لزوم بازگشایی و تغییرات در معابر رشت گفت : با توجه به حجم خودروهایی که به شهر اضافه شده و ترافیک شهری ، هنوز خیابانهای یک طرفه رشت تعیین تکلیف نشده اند .در برخی از خیابانها سرعتگیرهایی نصب شده که با هیچ نظر کارشناسی سازگاری ندارد و در کل شهر رشت از نظر بحث ترافیکی و حمل و نقل دارای مشکلات زیادی است.

محمد علی ( پیمان ) رفعتی ساجدی دارای مدرک کارشناسی مهندسی ایمنی محیط زیست ( HSE) می باشد و دبیر اسبق انجمن ورزش های هوایی استان گیلان ، مدیر عامل شرکت امدادرسان گیل ( ناجی) ، مدیر تشریفات ناجی ( حفاظت از شخصیت ها برگزاری همایشها و جشنواره ها ) ، مدیر موسسه حقوقی و داوری یاران متمدن صلح و مدیر آموزشگاه سینمایی گنجینه هنر ، کارگردان و مستند ساز تلویزیونی و رسانه ای بنیاد شهید ( ساخت برنامه های راویان نور و روایت عشق مربوط به جمع آوری آثار شهدای گیلان ، برنامه تلویزبونی پلیس ( برنامه ” ما ، شما ، امنیت ” ، ” حافظان امنیت ” و …)، معاون اسبق عملیات امداد و نجات s.o.s گیلان ، نماینده حقوقی اسبق شرکت بهره برداری و آبیاری گیلان ، موسس نخستین تاکسی بیسیم دیجیتال رشت جز سوابق کاری ساجدی می باشد .