موفقیت دانشگاه علوم پزشکی گیلان در کسب رتبه در پایگاه ESI
موفقیت دانشگاه علوم پزشکی گیلان در کسب رتبه در پایگاه ESI
رشت_سرتوک_معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی گیلان از موفقیت دانشگاه علوم پزشکی گیلان در کسب رتبه در پایگاه ESI خبر داد.

به گزارش سرتوک به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ( وب دا ) ؛ دکتر نقی پور – معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این خصوص گفت:  برای اولین بار با تلاش پژوهشگران فعال دانشگاه با دریافت میزان کافی استناد به مقالاتWOS  درپنج حوزه موضوعی: (Clinical Medicine, Environment/Ecology, Neuroscience & Behavior, Agricultural Sciences, Biology & Biochemistry) ، دانشگاه علوم پزشکی گیلان موفق به کسب رتبه در نظام رتبه بندی بین المللی ESI شد و در جمع ۲۹ (دانشگاه و موسسه) یک درصد برتر پراستناد علوم پزشکی کشور و ۶۸۸۸ (دانشگاه و موسسه) یک درصد برتر پراستناد جهان قرار گرفت. 

لازم به ذکر است: از مجموع ۷۱ دانشگاه و موسسه ایرانی که در نظام رتبه بندی سال ۲۰۲۰ حائز رتبه شده اند، سهم دانشگاه ها و موسسات علوم پزشکی کشور ۲۹ بوده است. این آمار در سال ۲۰۱۹، ۲۲ دانشگاه و موسسه دانشگاه علوم پزشکی بود. 

پی نوشت: پایگاه (Essential Science Indicators)ESI یک ابزار تحلیلی برای تعیین و تشخیص پژوهش های سطح بالا در پایگاه WOS است. این ابزار تحلیلی مقالات (ESI)، بیش از ۱۲۰۰۰ ژورنال را در سراسر جهان پوشش می دهد و رتبه بندی نویسندگان، موسسات، کشور ها و ژورنال ها را در ۲۲ حوزه موضوعی خاص بر اساس انتشارات و رفرنس دهی و استنادات را انجام می دهد.