نحوه حضور کارکنان دانشگاه علوم پزشکی گیلان تشریح شد
نحوه حضور کارکنان دانشگاه علوم پزشکی گیلان تشریح شد
رشت_سرتوک_معاون توسعه مدیریت ، منابع و برنامه ریزی دانشگاه علوم پزشکی گیلان؛ نحوه حضور و کاهش ساعات کار کارکنان دانشگاه علوم پزشکی گیلان را تشریح کرد.

به گزارش سرتوک ، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ( وب دا)؛ دکتر عباس صدیقی نژاد- معاون توسعه مدیریت ، منابع و برنامه ریزی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با اشاره به بخشنامه معاون رییس جمهور و رییس سازمان اداری استخدامی کشور، در خصوص نحوه حضور کارکنان دولت در محل کار، گفت: محدودیت های اعمال شده جهت کاهش ساعات حضور کارکنان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، بر اساس وضعیت مخاطره شیوع کرونا ( قرمز _ نارنجی _ زرد ) در شهرستان های استان گیلان بصورت هفتگی و استعلام از معاونت بهداشتی دانشگاه و ابلاغیه های معاونت توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی دانشگاه علوم پزشکی گیلان اجرا می شود.

وی با بیان اینکه بر اساس بار بیماری در بیمارستان های هر شهرستان، سه سطح «هشدار» قرمز، نارنجی و زرد تعریف شده است، از وضعیت قرمز( خیلی پر خطر) در رشت و رودبار خبر داد و افزود: شهرستان های آستارا، تالش، سیاهکل، لنگرود، ماسال در وضعیت نارنجی ( پر خطر) و شهرستان های آستانه اشرفیه، املش، بندر انزلی، رضوانشهر، رودسر،شفت، صومعه سرا، فومن و لاهیجان در وضعیت زرد ( خطر متوسط) قرار دارند.

دکتر صدیقی نژاد خاطر نشان کرد : این دستورالعمل، طی بخشنامه ای به تمامی واحدهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی گیلان ابلاغ شده است.

پی نوشت: نشست روز یکشنبه ۲۵ آبان هیات دولت؛ کاملا به موضوع کرونا اختصاص داشت و همه پیشنهادات کارشناسی شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این نشست مصوب شد که از جمله آنها می‌توان به تقسیم‌بندی کشور به سه دسته قرمز، نارنجی و زرد و همچنین تعطیلی تهران و ۱۰۰ شهر با وضعیت قرمز از روز شنبه اول آذر به مدت ۲ هفته اشاره کرد.

همچنین طبق این مصوبه، تردد شهر به شهر در مناطق قرمز در بازه زمانی ۲ هفته‌ای ممنوع خواهد بود . همچنین همزمان با این طرح، غربالگری عمومی اجرا خواهد شد.

براساس محدودیت‌های جدید و شدید از اول آذر، همه مشاغل در مناطق قرمز به جز گروه یک، تعطیل خواهد بود. همچنین در این مناطق، یک سوم کارمندان ادارات در محل کار حاضر می‌شوند.