نشت یابی بیش از ۱۰ هزار کیلومتر از خطوط گاز در گیلان
نشت یابی بیش از ۱۰ هزار کیلومتر از خطوط گاز در گیلان
رشت_سرتوک_با رشد روز افزون متقاضیان گاز طبیعی و به طبع آن افزایش طول شبکه گاز در استان، بازرسی و نشت یابی مستمر و ادواری از خطوط گاز، بیش از گذشته لازم و ضروری می باشد.

به گزارش سرتوک به نقل از روابط عمومی گاز گیلان ، حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اعلام نشت یابی بیش از ۱۰ هزار و ۶۰۰ کیلومتر از خطوط گاز در پاییز امسال در استان اظهار داشت: این میزان با همت پرسنل و پیمانکاران پرتلاش شرکت گاز، نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۳۸ درصد رشد داشته است.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان افزود: این نشت یابی ها بالغ بر ۴۰ درصد کل خطوط گاز در استان را شامل می شود و در ۲۳ شهر استان انجام شده است که در نوع خود یک رکورد محسوب می شود.

حسین اکبر با ضروری برشمردن بازرسی و نشت یابی ادواری درجهت حفظ امنیت و پایداری جریان گاز مشترکین خاطرنشان ساخت: با افزایش روزافزون تعداد مصرف کنندگان گاز طبیعی و لزوم شبکه گذاری هرچه بیشتر در استان، بازرسی و نشت یابی خطوط ضروری تر از گذشته می باشد.

وی در ادامه از بازرسی و نشت یابی بیش از ۲۴۵ هزار انشعاب و همچنین ۷۲۶ ایستگاه تقلیل فشار گاز در سه ماهه سوم سال جاری در استان خبر داد و گفت: شرکت گاز مسئول تامین امنیت خطوط تا درب منازل مشترکین محترم می باشد و درجهت تحقق این مهم، تمام توان خود را به کار گرفته است.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در پایان با اشاره به برودت هوا و افزایش شدید مصرف گاز در استان، از همه مشترکین گاز طبیعی درخواست کرد تا با رعایت مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی، این شرکت را در جهت ارائه خدمات هرچه بهتر به مردم یاری رسانند.