نشست هم‌اندیشی مسئولان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای ،آموزش و پرورش و پلیس راه استان
نشست هم‌اندیشی مسئولان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای ،آموزش و پرورش و پلیس راه استان
نشست هم اندیشی در خصوص اجرای طرح ایمن سازی مدارس استان با حضور مدیران کل راهداری و حمل و نقل جاده ای، آموزش و پرورش و نماینده پلیس راه استان برگزار گردید.

پایگاه خبری تحلیلی سرتوک  _مهندس نازک کار، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان در این نشست طی سخنانی گفت: یقیناً توجه به امر آموزش بویژه در سطح اقشار کم سن و سال جامعه نظیر دانش آموزان که آینده ترافیکی کشور ما را رقم می زنند موثرترین راهکار جهت نهادینه کردن فرهنگ ایمنی تردد و پیشگیری و کاهش سوانح رانندگی می باشد.

این مقام مسئول سپس افزود: از سال ۷۸ ارتقای ایمنی تردد در قشر آسیب پذیر دانش آموزان در قالب اجرای طرح ایمن سازی مدارس برای اولین بار در کشور از سوی این اداره کل مورد توجه قرار گرفت و تاکنون بصورت بی وقفه در حال اجرا می باشد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان در ادامه به اهداف اجرای طرح ایمن سازی مدارس حاشیه راهها پرداخته و گفت: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همواره دو هدف کوتاه وبلند مدت را در اجرای طرح ایمن سازی مدارس حاشیه راههای استان دنبال نموده است . در کوتاه مدت ما به دنبال افزایش آگاهی دانش آموزان نسبت به مسائل ترافیکی وآماده سازی آنها در مقابله با خطر ودر نتیجه کاستن از تعداد تصادفات می باشیم ودر بلند مدت نیز ایجاد فرهنگ صحیح ترافیکی وجلوگیری از وقوع تخلف در سطح جامعه مدنظر قرار گرفته است .

وی سپس ضمن تقدیر و تشکر از همکاری و همراهی مجموعه آموزش و پرورش و پلیس راه استان در اجرای موفقیت آمیز این طرح،خواستار استمرار این تعامل و همکاری فیمابین شد.

در ادامه این نشست دکتر جهان آرا، مدیر کل آموزش و پرورش استان نیز طی سخنانی ضمن اعلام آمادگی جهت هرگونه همکاری در زمینه فرهنگ سازی ایمنی برای دانش آموزان گفت: وقوع حوادث ترافیکی برای دانش آموزان که امیدهای آینده و سرمایه های انسانی جامعه محسوب می شوند، دردناک و ناراحت کننده است و باید با کمک نهادهای مسئول و مرتبط اجرای آموزشهای جدی تر در زمینه ایمنی ترافیک را مد نظر قرار دهیم.

این مقام مسئول در ادامه ضمن اشاره به نسبت ۷۲ درصدی جمعیت دانش آموزی استان در حوزه شهری و کاهش جمعیت دانش آموزی در حوزه روستایی افزود: جمعیت دانش آموزی استان ۳۹۳ هزار نفر بوده که انتظار داریم این تعداد در سال تحصیلی جدید به ۴۰۰ هزار نفر برسد. که ضروری است بصورت جدی روی آموزش ایمنی این جامعه هدف در استان برنامه ریزی نماییم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان نمود: به جز ایام سال تحصیلی، در ایام تابستان نیز آمادگی لازم در مراکز فعال آموزشی سطح استان جهت ارائه برنامه های آموزش ایمنی برای دانش آموزان وجود دارد.

شایان ذکر می باشد، در این نشست نماینده پلیس راه استان، نیز گزارشی از اقدامات آموزشی پلیس راه استان که در راستای کاهش تصادفات برای عابرین و دانش آموزان به اجرا در آمده را ارائه نمود.​