نقد منصفانه به عنوان سرمایه ای بزرگ می تواند به مسئولان کمک کند
نقد منصفانه به عنوان سرمایه ای بزرگ می تواند به مسئولان کمک کند
رشت_سرتوک_نماینده عالی دولت در گیلان با قدردانی از رسانه ها در اطلاع رسانی مطلوب و نقش آفرینی موثر در مواجهه با ویروس کرونا گفت: رسانه ها همواره تلاش کرده اند در مناسبت های مختلف عملکرد دولت در استان که همانا دستاوردهای نظام است را به اطلاع مردم و افکار عمومی برسانند.

به گزارش سرتوک به نقل از خط گیلان ، ارسلان زارع در نشست با مدیران مسئول روزنامه‌های استان با بیان اینکه رسانه ها نقش تعیین کننده ای در پذیرش سیاست ها از سوی افکار عمومی دارند،افزود: میزان همراهی افکار عمومی با اجرای سیاست ها تا حد زیادی به نقش رسانه ها و توانمندی آنها وابسته است.

وی با اشاره به اینکه علیرغم گسترش رسانه های الکترونیک و مجازی، رسانه های مکتوب در دنیا همچنان نقش مرجع را حفظ کرده اند، گفت: نقش رسانه ها در سیاستگذاری مسئولان، روند اجرا و پذیرش سیاست ها از سوی جامعه بسیار حائز اهمیت است و آنان می توانند به مسئولین در سیاستگذاری، صحیح تر کمک کنند.

نماینده عالی دولت در گیلان به نقش آفرینی دوسویه رسانه ها اشاره و وظیفه آنان به ویژه خبرنگاران را بسیار سنگین دانست و افزود: رسانه ها هم زبان انتقال نقد مردم به مسئولان، و هم زبان انتقال مسائل کشور به صورت دقیق به جامعه و مردم هستند.

وی با اشاره به اینکه ممکن است بطور طبیعی ، افرادی از انتقاد خرسند نباشند، گفت: معتقدم باید قدر نقد را بدانیم؛ البته اگر نقد منصفانه باشد به عنوان سرمایه ای بزرگ می تواند به مسئولان کمک کند.

استاندار گیلان با بیان اینکه رسانه های منصف و شجاع که با نگاه علمی و کارشناسانه به موضوعات می نگرند، منافع ملت برایشان از اهمیت ویژه ای برخوردار است، خاطرنشان کرد: از بدو شروع مسئولیت در گیلان به صورت جدی از همه رسانه های استانی حمایت کرده ام و براین مبنا خواست ما از رسانه ها این نیست که بلندگوی تبلیغاتی استانداری و دستگاه‌های اجرایی باشند بلکه از آنها می خواهیم که در راستای حقوق شهروندی و توسعه متوازن با بیان دستاوردها به افزایش امید در جامعه کمک کنند.

وی گفت: جامعه در شرایط حساس کنونی به شدت نیازمند تقویت همدلی، انسجام، وفاق و امیدآفرینی است و با همراهی رسانه ها، فعالیت دستگاه های مختلف، سازمان های مردم نهاد، اقشار مردم و اهالی فرهنگ و هنر دستاوردهای خوبی را شاهدیم و استان ازآرامش خوبی برخوردار است.

زارع افزایش وحدت ملی، اعتماد و سرمایه اجتماعی را در گروی ترویج اخلاق و انصاف دانست و این موضوع را گفتمان اصلی دوره مدیریتی خود در استان عنوان کرد و افزود: به طور قطع رسانه ها در بسیاری از بخش ها می توانند به اجرای برنامه ها و سیاست های دولت کمک کنند و به نوعی با همگرایی ، زمینه ساز افزایش نظارت جدی بر روندها باشند.

وی با اشاره به اینکه کرونا با وجودی که سختی های زیادی را به کشور تحمیل اما همنوایی و همصدایی در مبارزه با این بیماری را ایجاد کرد، افزود: در این مسیر دولت و رسانه‌ها به ویژه در رعایت دستورالعمل های بهداشتی و مراقبتی با هم همصدا شدند و این همصدایی می‌تواند در ابعاد مختلف آثار بسیار خوبی را به دنبال داشته باشد و موجب وحدت و همدلی شود.

نماینده عالی دولت در گیلان با قدردانی از رسانه ها در اطلاع رسانی مطلوب و نقش آفرینی موثر در مواجهه با ویروس کرونا اظهار کرد: در این راستا رسانه ها همواره تلاش کرده اند در مناسبت های مختلف عملکرد دولت در استان که همانا دستاوردهای نظام است را به اطلاع مردم و افکار عمومی برسانند.

وی به اشراف همگان مبنی براینکه شرایط کشور از نظر اقتصادی با توجه به تحریم های غیرقانونی شرایطی سخت و دشوار است، اشاره کرد و گفت: اولویت اول دولت؛ رسیدگی به مسائل و مشکلات معیشتی و اقتصادی جامعه است و تلاش ما براین است تا روند توسعه استان نیز علیرغم تشدید تحریم ها ادامه پیدا کند.

استاندار گیلان ادامه داد: علیرغم محدودیت منابع، دولت در سال جاری تصمیمات خوبی را برای بهبود معیشت مردم اتخاذ و تلاش کرد تا بخشی از فشارها بر مردم کاهش یابد و این روند در بودجه سال ۱۴۰۰ نیز پیش بینی شده است.

وی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را ‌یکی از موضوعات اولویت دار دولت بر مبنای شعار راهبردی سال ۹۹ عنوان و خاطرنشان کرد: ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان نیز رسیدگی به مسائل تولید، اشتغال و معیشت را با جدیت دنبال می کند و در تلاشیم تا پایان فعالیت دولت دوازدهم، نرخ بیکاری گیلان را به تک رقمی برسانیم.

زارع با بیان اینکه بخش تولید همچنان در رأس امور کشور قرار دارد، اظهار کرد: براین مبنا خوشبختانه در هر یک از بخش های تولیدی استان نظیر بخش کشاورزی، گردشگری، حوزه های صنعتی، نیرو و راه آهن، شاهد پویایی، سرمایه گذاری و دستاوردهای قابل توجهی هستیم.

وی یادآور شد: عده ای تصور می کردند که جمهوری اسلامی نمی تواند جشن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را برگزار کند اما امروز با ایستادگی و مقاومت مردم، آماده برگزاری جشن چهل و دومین سالگرد انقلاب شکوهمند هستیم و خوشبختانه هر پنجشنبه طرح هایی توسط رییس جمهوری افتتاح می شود که جزو طرح های بزرگ و افتخار آمیز کشور است.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه به واسطه شیوع کرونا آسیب هایی به برخی از مشاغل و صنوف دنیا و کشورمان در مدت ۱۱ ماه گذشته وارد آمد، گفت: دولت با اختصاص منابع به آسیب دیدگان، حمایت های موثری را به ثمر نشانده است.

استاندار گیلان به انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در سال آینده اشاره کرد و افزود: این رویداد بزرگ سیاسی ، فرصت مناسبی است که اقتدار و عزت ملی به نمایش گذاشته شود و با همراهی رسانه ها آن را به جشن پیروزی و مشارکت ملت ایران تبدیل کنیم.

وی با اشاره به اینکه برای مشارکت حداکثری در انتخابات باید همه گروه ها و گرایش های سیاسی احساس کنند که در سرنوشت کشور حضور دارند و سهیم هستند، افزود: در این راستا باید با سعه صدر نسبت به مسائل برخورد کنیم و با برگزاری انتخاباتی قانونمند، شکست و یأس دشمنان و عزتمندی ملت ایران را شاهد باشیم.

زارع استاندار گیلان درپایان از رسانه های استانی خواست تا با تولید محتواهای مناسب و انتشار در فضای مجازی و رسانه های مکتوب، نسبت به موضوع مهم مدیریت مصرف انرژی پویاتر عمل کنند.

در این نشست هریک از مدیران روزنامه های محلی استان به بیان دیدگاه ها و نظرات خود در موضوعات مختلف صنفی و نیز توسعه ای استان پرداختند.