نمایی از نماهنگ «مادر آسمانی» با محوریت مادران شهدای گیلان
نمایی از نماهنگ «مادر آسمانی» با محوریت مادران شهدای گیلان
نمایی از نماهنگ «مادر آسمانی» با محوریت مادران شهدای گیلان
🌐پایگاه خبری تحلیلی سرتوک _به گزارش ایثار گیلان،‌ عبدالله پاکاری، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان روز شنبه، ۱۹ بهمن‌ماه در دیدار جمعی از مادران و همسران شهدای استان با نماینده ولی فقیه در گیلان که به مناسبت وفات حضرت ام‌البنین(س) صورت گرفت، با اشاره به تقارن ایام الله دهه فجر با سالروز وفات حضرت ام‌البنین(س) و روز تکریم مادران و همسران شهدا، اظهار کرد:حضرت ام‌البنین شخصیت بزرگ تاریخ اسلام است که زندگی خویش را وقف حمایت از ولایت کرد و با بردباری در برابر شهادت همسر و فرزندان در زمره فداکارترین مادران و همسران شهدا قرار گرفت.
وی با اشاره به نامگذاری سالروز وفات حضرت ام‌البنین تحت عنوان روز تکریم مادران و همسران شهدا، افزود: این نامگذاری نشان‌دهنده مقام و منزلت مادران و همسران شهدا به عنوان اسوه‌های صبر و حماسه و ایثار است و هرگز نمی‌توان نقش برجسته این قشر معظم را در مقاطع تاریخ پرافتخار ایران نادیده گرفت.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان با اشاره به تداوم نقش مادران و همسران شهدا در جبهه‌های مقاومت و دفاع از حریم اهل بیت(ع)، تصریح کرد: نقش بانوان گیلانی در پیروی از ولایت و حفظ آرمان‌های امام و ارزش های دینی ویژه است.
پاکاری ادامه داد: بانوان گیلانی علاوه بر ایفای نقش برجسته در تربیت و حمایت و هدایت فرزندان برای حضور در میدان‌های جهاد و پشتیبانی از رزمندگان، حضور مستقیم در عرصه‌های مبارزه داشتند و در غیاب رزمندگان مدیریت خانه و تربیت یادگاران شهدا را با صبر و شکیبایی دنبال کردند.
وی با بیان اینکه ایثار و مقاومت مادران و همسران شهدا بعد از شهادت فرزندان و همسران باعث ناامیدی دشمنان شده است،گفت:به تعبیر مقام معظم رهبری صبر و شکیبایی خانواده‌های شهدا مایه عزت و آبروی نظام است.
مدیرکل بنیاد گیلان با اشاره به وضعیت ایثارگری استان در حوزه بانوان،یادآور شد:گیلان هشت هزار شهید دارد که بیش از ۱۴۰۰ نفر متاهل بودند. همچنین ۳۵ شهید زن، ۷۳ جانباز زن و ۳۴۰ رزمنده زن داریم که افتخار استان و کشور هستند.
وی تکریم مادران و همسران شهدا را از مصادیق ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دانست و متذکر شد: بنیاد شهید و امور ایثارگران خدمت به خاندان شهدا و کسب رضایتمندی آنان را وظیفه خود می‌داند و لذا در این راستا پایش سلامت والدین و همسران شهدا در دستور کار قرار دارد.
پاکاری از ضبط مستند تصویری از خاطرات خانواده‌های شهدا خبر داد و بیان کرد: تاکنون ۸۰۰ مصاحبه تصویری با والدین شهدا تحت عنوان «سند افتخار» انجام شده که ۷۵ درصد مربوط به مادران است.
وی با اشاره به وجود ۵۵ حسینیه شاهد در گیلان با تولیت خانواده‌های شهدا، خاطرنشان کرد: ۳۶ حسینیه توسط مادران و همسران شهدا اداره می‌شود. ۶۰ درصد از ۳۰۰۰ فعال قرآنی شاهد و ایثارگر استان نیز بانوان هستند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان از رونمایی از نماهنگ «مادر آسمانی» با موضوع مادران شهدا در گیلان خبر داد و اضافه کرد: همچنین نماهنگ «مثل مهتاب» با موضوع همسران شهدا در گیلان تولید و از صداوسیما پخش شده است.