نوسانات قیمت موجب افزایش شهریه بعضی از رشته‌های عملی شد
نوسانات قیمت موجب افزایش شهریه بعضی از رشته‌های عملی شد
رشت_سرتوک_رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان گفت:در نشستی با نمایندگان گروه‌های آموزشی ابهامات افزایش شهریه برطرف شده است.

به گزارش سرتوک، دکتر محمد دوستار، در گفت‌وگویی با اشاره به ابهاماتی که درباره افزایش شهریه دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با توجه به شیوع کرونا و غیرحضوری بودن کلاس‌های آموزشی از سوی برخی از دانشجویان به وجود آمده بود، اظهار داشت: در نشستی با نمایندگان هریک از گروه‌های آموزشی ابهامات در خصوص افزایش شهریه برطرف شده است.

دبیر هیات امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با بیان اینکه شهریه بسیاری از رشته‌ها با توجه به غیر حضوری بودن کلاس‌ها کاهش یافته است، تصریح کرد: تعداد محدودی از رشته‌های دانشگاهی که باید حضوری باشد و دانشجویان نیاز به مواد اولیه دوره‌های عملی دارند، افزایش یافته است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان درباره افزایش ۵ تا ۲۰ درصدی رشته‌های عملی گفت: گرانی مواد اولیه و تامین کردن آن با نوسانات قیمت دلار موجب افزایش شهریه تعداد محدودی از رشته‌های آموزشی این دانشگاه شده است.

دوستار به مشکلات اینترنت برخی از دانشجویانی که باید دوره‌های آموزشی خود را آنلاین برگزار کنند اشاره کرد و افزود: ضعیف بودن زیرساخت‌های ارتباطی، یکی از عوامل ضعیف بودن و مشکلات اینترنت محدوده است و برای رفع این مشکل با مسئولان ذی ربط گفتگو و مکاتبات لازم انجام شده است.

دبیر هیات امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی یک دانشگاه خودگردان است، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با این حجم از امکانات، هیئت‌علمی و استادان از هیچ ارگانی بودجه و کمک مالی دریافت نمی‌کند.

گفتنی است حدود ۳۱ هزار دانشجو در واحد‌های دانشگاه آزاد اسلامی گیلان مشغول به تحصیل هستند.