همه فعالیتهای بنیاد مسکن جهادی دنبال شود
همه فعالیتهای بنیاد مسکن جهادی دنبال شود
رشت_سرتوک_نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت:خدمت به مردم با استفاده از همه ظرفیت ها در سرلوحه ارائه خدمات بنیاد مسکن قراردارد.

به گزارش سرتوک به نقل از خط گیلان ، مهندس اکبرزاده، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان به همراه معاونین و مسئول روابط عمومی با حضور در سالن جلسات دفتر مرکزی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با حضرت حجت السلام و المسلمین روحانی نژاد، نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

براساس گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان دراین دیدارحجت السلام و المسلمین روحانی نژاد، نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی منابع انسانی را مهمترین سرمایه بنیاد مسکن خواند و گفت : ایجاد انگیزه مهمترین عامل در همراهی کارکنان در خدمت به مردم است که در ذیل قانون و مقررات، همه عوامل برای ایجاد انگیزه خدمت در بین همکاران بکار گرفته شود

وی با اشاره به چابک سازی سیستم اداری، افزود: ارتقاء بهره وری و پیشبرد امور مهم است.

نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خدمت به مردم را با استفاده از همه ظرفیت ها سرلوحه ارائه خدمات بنیاد مسکن برشمرد و اضافه کرد : حفظ سرمایه های بنیاد اولویت اول و ارتقا این سرمایه های در گام دوم می باشد.

روحانی نژاد با اشاره به عملکرد حوزه معاونت مسکن شهری گفت: در اجرای این پروژه ها مسائل و پیوستهای اجتماعی مدنظر قرار گیرد.

وی با تاکید بر اجرای پروژه های عمران روستایی افزود: خدمات بنیاد مسکن نمادسازی شود تا خدمات و حضور بنیاد در روستاها به ماندگار بماند.

نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به حکم مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی)، گفت: خدمات بنیاد مسکن پایه های نظام و ولایت فقیه را تقویت می کند.

روحانی نژاد با اشاره به مسکن محرومین تاکید کرد رسیدگی به محرومین، اقشار کم درآمد و جوانان مهمترین اصل کار قرار گیرد.

وی گفت: روحیه جهادی و ایثار باید در بنیاد مسکن حفظ شود و کلیه فعالیتهای بنیاد بصورت جهادی دنبال شود .

این گزارش حاکی است پیش از سخنان حجت السلام و المسلمین روحانی نژاد، نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ، مهندس اکبرزاده مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان با گرامیداشت نام و یاد امام راحل و شهدا بویژه سردار شهید سلیمانی و آرزوی سلامتی برای مقام معظم رهبری و گرامیداشت یاد و خاطره حضرت آیت اله رسولی محلاتی (ره) نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، گزارشی از وضعیت جغرافیایی و ویژگیهای جمعیتی استان و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان ارائه نمود.

مهندس اکبرزاده گفت: طرح های هادی روستایی بعنوان سند توسعه و راهبردی هر روستا از جمله پروژه هایی محسو ب می شود که در راستای فراهم سازی زمینه توسعه و عمران نقاط روستایی تهیه و اجرا می شوند و این برنامه یکی از برنامه های پایه توسعه و عمران روستاها و مبنایی برای اجرای اصولی سایر برنامه ها بویژه در زمینه کالبدی به شمار می رود. وی افزود از ۲۰۶۰ روستای بالای بیست خانوار تاکنون برای ۲۰۱۴ روستای طرح هادی تهیه گردید که شاخص برخورداری این طرح در استان ۹۸ درصد میباشد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان در خصوص اجرای طرح هادی در روستای استان افزود : تاکنون در ۹۵۳ روستا طرح هادی اجرا گردید که شاخص برخورداری از مزایای این طرح در استان ۴۷ درصد میباشد.

اکبرزاده اضافه کرد: بمنظور صدورسند مالکیت املاک واقع در بافت مسکونی روستاها و شهرهای زیر ۲۵۰۰۰ نفر جمعیت، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی موظف است به نمایندگی، از اهالی، نقشه تفکیکی وضع موجود را تهیه و به اداره ثبت اسناد و املاک ارسال نماید.

اکبرزاده یادآور شد: تاکنون در ۷۵۷ روستا و ۹ شهر زیر ۲۵۰۰۰ نفر جمعیت، اسناد مالکیت صادر شده است

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان افزود: طرح احداث ۲۰۰۰ مسکن محرومین با امضاء تفاهم نامه سه جانبه سازمان برنامه بودجه، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و استانداری گیلان، از شهریور ماه سالجاری آغاز شده است

وی با اشاره به عقد قرار داد مسکن محرومین اضافه کرد : تاکنون یک هزار و ۹۷۷ متقاضی مسکن محرومین موفق به عقد قرارداد دریافت تسهیلات شده اند.

اکبرزاده یادآور شد: تاکنون روند احداث این پروژه را طبق برنامه پیش برده ایم و تا پایان سالجاری این پروژه به بهره برداری خواهد رسید.

اکبرزاده افزود: تعداد ۲۰۸ مورد پی کنی، ۱۶۷ مورد اجرای فونداسیون ، ۷۰ مورد اجرای ستون، ۴۷ مورد اجرای سقف، ۱۱ مورد دیوار کشی صورت گرفته است.

اکبرزاده با بیان عملکرد حوزه امور مسکن شهری گفت: ۲۱۵۵۸ واحد مسکن مهر توسط بنیاد مسکن در شهرهای زیر ۲۵۰۰۰ نفر احداث گردید

وی با اشاره به طرح اقدام ملی افزود: با توجه به ابلاغ طرح اقدام ملی تاکنون برای ۹۵۲ واحد در شهرهای رشت – انزلی ماسال و تولم شهر پروانه ساختمانی اخذ شد.

گفتنی است در پایان این دیدار نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای مجموعه همکاران بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آرزوی سلامتی و موفقیت نمود.