همه متقاضیان طرح مسکن محرومین به بانکهای عامل معرفی شدند
همه متقاضیان طرح مسکن محرومین به بانکهای عامل معرفی شدند
رشت_سرتوک_مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان گفت:تمامی متقاضیان طرح مسکن محرومین به بانکهای عامل معرفی شدند.

به گزارش سرتوک، به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن گیلان، جلسه بررسی عملکرد بانکهای عامل در پرداخت تسهیلات احداث مسکن محرومین گیلان به ریاست مهندس علی اوسط اکبری مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان، با حضور مهندس اکبرزاده مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان و مدیران عامل بانکهای استان در سالن شهید انصاری استانداری برگزار شد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان دراین جلسه گفت: تمامی متقاضیان طرح مسکن محرومین به بانکهای عامل معرفی گردیدند و تا کنون ۹۹۷ نفر از متقاضیان موفق به عقد قرار داد با بانک شده اند.

اکبرزاده افزود: باعنایت به فرمایشات رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) در جهت خدمت به محرومین و رسیدگی به مشکلات پیش روی آنها در جهت خانه دار شدنشان، لذا در این زمینه دولت با توجه به دستورالعمل ابلاغی تصمیم بر آن گرفت با حمایت همه جانبه نسبت به موضوع با بکارگیری از تمام ظرفیت ها این اقدام خیرخواهانه را برای محرومین انجام دهد.

در ادامه معاون هماهنگی امور عمرانی استاندای گیلان ضمن تشکر از خدمات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در اجرای طرح احداث ۲۰۰۰ واحد مسکن محرومین گیلان گفت : کار ساخت مسکن برای محرومین یک کار خداپسندانه است و به عنوان یک کار نیک به یادگار خواهد ماند. وی افزود: ساخت مسکن محرومین یکی از اولویت‌های دولت است و انتظار می‌رود بانک های عامل اعطای تسهیلات به ثبت‌نام کنندگان مسکن محرومین را تسریع کنند.‎

اکبری مقدم با تاکید بر این که دولت جهت خانه‌دار شدن افراد نیازمند به آنها ۵۰ میلیون تومان تسهیلات کم‌بهره اعطا می‌کند، گفت : خانه‌دار شدن افراد نیازمند سبب ایجاد آرامش آنها می‌شود و تمامی دستگاه‌های اجرایی که در ساخت مسکن محرومین دخیل هستند می‌بایست همکاری و همراهی کاملی داشته باشند.

وی افزود : از آنجا که ساخت مسکن محرومین اولویت دولت است لذا کم‌کاری هیچ مدیری در این پروژه مهم را نمی‌پذیریم.

در پایان مقرر شد بانکهای عامل طبق دستورالعمل هیات وزیران نسبت به اخذ ضمانت زنجیره ای از متقاضیان و هم چنین تسریع در عقد قرارداد تسهیلات ساخت مسکن محرومین اقدامات لازم را انجام دهند.