هنرمندان گیلانی درجشنواره ملی یاریگران زندگی خوش درخشیدند
هنرمندان گیلانی درجشنواره ملی یاریگران زندگی خوش درخشیدند
رشت_سرتوک_اولین جشنواره یاریگران زندگی با حضور مومنی دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور و صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و برخی مقامات با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی برگزارشد .

به گزارش سرتوک، حیدری آزاد دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گیلان در این جشنواره که بصورت وبینار برگزار شد،گفت:پدیده شوم مواد مخدر و روان گردانها از جمله بزرگترین بحران های فراگیر جهانی عصر حاضر است که از توان بسیار بالای آسیب زایی در عرصه های مختلف اجتماعی، فرهنگی ،اقتصادی ،سیاسی و امنیتی برخوردار است .

دبیر شورای هماهنگی مبازه با مواد مخدر گیلان افزود:مبارزه با این پدیده شوم همت والا و عزم جزم ملت و تمامی ارکان حکومت را در اجرای هم زمان دو استراتژی کاهش تقاضا با پیشگیری و آگاهی بخشی و کاهش عرضه با مبارزه و مقابله جدی و خستگی ناپذیر با سوداگران مرگ را می طلبد .

وی اضافه کرد: ایجاد موج اجتماعی و بسیج همگانی بویژه در میان فعالان رسانه ای در پیشگیری از اعتیاد ،افزایش آگاهی بخشی و اطلاع رسانی عمومی و مبارزه همه جانبه با مواد مخدر و تجمیع و انتشار آثار هنری شایسته و بستر سازی همگانی در فضای مجازی جهت افزایش مشارکتهای مردمی از اهم اهداف برگزاری جشنواره یاریگران زندگی می باشد .

حیدری آزاد گفت:جشنواره ملی یاریگران زندگی با بهره گیری حداکثری از ظرفیت ده ها سازمان و وزارتخانه عضو ستاد و موسسات فرهنگی و هنری دولتی و غیر دولتی ،استفاده از تحارب جشنواره های مختلف و حساس سازی هنرمندان برای خلق آثار هنری مرتبط با موضوعات جشنواره گامی موثر و رو به جلو در حوزه فرهنگی و هنری پیشگیری از اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر است .

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان بیان داشت:آنچه مسلم است مشارکت هنرمندان و استفاده از ایده های خلاقانه انها در تبیین مفهوم یاری گری در حوزه پیشگیری از مصرف مواد مخدر خود حاکی از اعتماد اصحاب رسانه و هنرمندان به سیاستهای ستاد مبارزه با مواد مخدر است .

وی یادآورشد: ده هزار اثر ارسالی اعم از فیلم کوتاه ؛فیلم مستند ،پویا نمایی ،تیزر ،پوستر و شعارهای پیشگیرانه توسط هیاتی متشکل از متخصصین و مشاهیر فن و هنر مورد داوری قرار گرفته و حاصل این تلاش و دقت هیات داوری طی جلسات متعدد ،انتخاب سی و یک اثر برای دریافت عنوان برتر و برگزیده کشوری بوده است .

حیدری آزاد دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گیلان درپایان گفت:خوشبختانه این بار نیز هنرمندان گیلانی در این جشنواره ملی خوش درخشیده و نوجوان گیلانی نیکان نیک بین در بخش موشن گرافی و المیرا فرهمند در بخش پویانمایی حائز رتبه های برتر کشوری نخستین جشنواره ملی یاریگران زندگی شدند .