ورود موجی از آنفولانزا به گیلان/ سومین محموله واکسن آنفولانزا وارد استان شد
ورود موجی از آنفولانزا به گیلان/ سومین محموله واکسن آنفولانزا وارد استان شد
رشت_سرتوک_معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از ورود موجی از بیماری آنفولانزا به استان خبر داد و گفت: علیرغم توزیع و تزریق دو مرحله از واکسن آنفولانزا، سومین محموله این واکسن وارد گیلان شده است.

به گزارش سرتوک ، دکتر آبتین حیدر زاده امروز در جمع خبرنگاران از دریافت و توزیع دو مرحله محموله واکسن آنفولانزا در گیلان خبر داد و اظهار کرد: تاکنون ۳۶ هزار دُز واکسن آنفولانزا در گیلان به گروه‌های پرخطر به‌صورت رایگان تزریق‌شده است.
وی از پیگیری‌ها به جهت دریافت مرحله سوم واکسن آنفولانزا در گیلان خبر داد و افزود: چهار هزار و ۵۰۰ دُز واکسن دیگر نیز به گیلان واردشده و به‌زودی بین گروه‌های پرخطر توزیع و تزریق می‌شود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به گروه‌های دریافت‌کننده واکسن آنفولانزا جدید، گفت: در این سری نیز زنان باردار، مادران تازه زایمان کرده، زندانیان، نیروهای انتظامی و نظامی شاغل در مراکز بهداشتی و درمانی، سالمندان و کودکان واکسینه خواهند شد.
دکتر حیدر زاده، با بیان اینکه تاکنون تست مثبت مبتلا به آنفولانزا در گیلان نداشته‌ایم، افزود: علائم سندروم شبهه آنفولانزا در استان با توجه به مراجعه مردم به مراکز درمانی و بیمارستانی دیده‌شده و به نظر می‌رسد موجی از آنفولانزا به گیلان در حال وارد شدن است.
وی با بیان اینکه بهداشت گیلان در حال نمونه‌گیری و تست از بیماران مشکوک به بیماری شبهه آنفولانزایی است، گفت: باید بر اساس نتایج آزمایش‌ها، نوع آنفولانزا شناسایی و مقدمات لازم به جهت پیشگیری و درمان آن در استان از سر گرفته شود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به شباهت آنفولانزا با کرونا، گفت: توصیه‌های بهداشت در جهت پیشگیری از آنفولانزا همان رعایت الزامات به جهت پیشگیری از کرونا ویروس جدید است و این می‌طلبد تا مردم بیش‌ازپیش نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی مراقب باشند.