ویژه برنامه مجازی «حماسه‌سرایان» در گیلان برگزار می‌شود
ویژه برنامه مجازی «حماسه‌سرایان» در گیلان برگزار می‌شود
رشت_سرتوک_ویژه برنامه محافل ادبی و قرآنی با عنوان «حماسه سرایان» با محوریت همایش نوحه سرایی نواحی مختلف کشور، با هدف اهمیت نوحه سرایی، پیوند نوحه با دفاع مقدس، دفاع از حرم، و ‌مقابله با ظلم بصورت مجازی در گیلان برگزار می‌شود.

به گزارش سرتوک به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان در ادامه برنامه‌های فرهنگی کتابخانه ها در ماه محرم، ویژه برنامه محافل ادبی و قرآنی با عنوان «حماسه سرایان» در دهه اول ماه محرم با محوریت همایش نوحه سرایی نواحی مختلف کشور و با دعوت از نوحه سرایان و شاعران بومی این حوزه در هر استان به صورت مجازی برگزار می‌شود.
این ویژه برنامه ملی که با هدف اهمیت نوحه سرایی، پیوند نوحه با دفاع مقدس، دفاع از حرم، و ‌مقابله با ظلم و با همراهی دبیران شورای ادبی و شورای قرآنی استان‌های نهاد برگزار خواهد شد، در ۵ شب و هر شب با مشارکت ۶ استان و نوحه سرایی، مقتل خوانی یا مداحی و سخنرانی خطیب مسلط حوزه قرآنی، میزبان عاشقان اهل بیت(ع) خواهد بود.
همچنین این محفل نوحه سرایی در استان گیلان روز شنبه(۲۳ مرداد) ساعت ۱۸ با حضور مجتبی حاذق، از شعرا و ذاکرین مطرح اهل بیت استان گیلان و با همراهی ذاکرین از استان های قم، خوزستان، کهکیلویه و بویراحمد، مازندران و بوشهر برگزار می شود.
علاقه مندان می‌تواند در ایام دهه اول ماه محرم، از ساعت ۱۸ به صورت مجازی از طریق نشانی www.skyroom.online/ch/nahaad/mahafel در این ویژه برنامه شرکت کنند.