پیامک ثبت‌نام کرونا شگرد مجرمان سایبری است
پیامک ثبت‌نام کرونا شگرد مجرمان سایبری است
رشت_سرتوک_رئیس پلیس فتا استان به شهروندان هشدار داد: فریب پیامک‌های جعلی ثبت‌نام واکسن کرونا که کلاهبرداران از آن برای سودجویی در فضای مجازی استفاده می‌کنند را نخورند.

به گزارش سرتوک به نقل از خط گیلان ، سرهنگ امیرحسین نقی‌مهر به تلاش‌های شبانه‌روزی کارشناسان پلیس فتا برای پیشگیری از وقوع جرایم اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به افزایش کلاهبرداری با ساخت صفحات جعلی، شهروندان باید بیش از گذشته مراقب بوده و فریب اینگونه پیامک‌ها را نخورند.

وی افزود: در این پیامک‌ها از شهروندان خواسته می‌شود تا به یک لینک جعلی مراجعه کرده و اطلاعات خود را برای ثبت‌نام واکسن کرونا ثبت کنند این در حالی است که تاکنون هیچ سامانه‌ای برای این کار راه‌اندازی نشده است.

رئیس پلیس فتا استان گیلان تصریح کرد: افراد سودجو در اینگونه پیام‌ها از شهروندان مبالغ کمی درخواست و از این طریق از آنها کلاهبرداری یا با دسترسی به حساب بانکی آنها اقدام به برداشت از حساب می‌کنند.
این مقام انتظامی یاد آور شد: برای دریافت و تزریق واکسن کرونا نیازی به هیچگونه ثبت نام نیست و پیامک‌ها صرفاً با پیش شماره‌های وزارت بهداشت یعنی v.behdasht انجام می‌گیرد.

سرهنگ نقی‌مهر در پایان گفت: شهروندان در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک در فضای مجازی، مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir مرکز فوریت‌های سایبری با ما در میان بگذارند.