پیام گرامیداشت فرماندار رشت به مناسبت روز رشت
پیام گرامیداشت فرماندار رشت به مناسبت روز رشت
رشت_سرتوک_فرماندار رشت در پیامی به مناسبت گرامیداشت روز رشت تاکید کرد: با بهره گیری مناسب از ظرفیت های ارزشمند انسانی و طبیعی، رشت می تواند بار دیگر به شهر اولین ها در عرصه های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تبدیل شود.

به گزارش سرتوک، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری رشت؛ مهندس علی فتح اللهی ضمن گرامیداشت فرارسیدن ۱۲ دی ماه روز رشت، بر لزوم بهره گیری مناسب از همه ظرفیت های انسانی و طبیعی در راستای بازگشت رشت به عنوان شهر اولین ها تاکید کرد. متن کامل این پیام بدین شرح است؛
نامگذاری ۱۲ دی ماه به عنوان روز رشت، فرصتی مغتنم برای بازخوانی سوابق پرافتخار شهر اولین ها و تقویت همبستگی شهروندان با فرهنگ و متمدن رشتی در راستای ارتقاء و توسعه بیش از پیش این شهرستان است.
رشت عزیز با دارابودن مردمانی پیشرو و قهرمانان جان برکفی همچون میرزاکوچک خان جنگلی و شهدای والامقام دفاع مقدس و مدافع حرم همواره در پهنای تاریخ ایران اسلامی خوش درخشیده و نقطه عطفی در تحولات اجتماعی سیاسی تاریخ معاصر محسوب می شود.
بروز و ظهور ده ها شخصیت و مشاهیر ارزشمند علمی، فرهنگی، هنری و ورزشی ملی و حتی بین المللی از این شهر پرافتخار، مهر تائیدی بر ذکاوت و پیشتازی رشتی ها در ادوار مختلف تاریخی است.
اینجانب ضمن گرامیداشت ۱۲ دی ماه روز رشت، آرزومندم با هم افزایی و بهره گیری مناسب از همه ظرفیت های ارزشمند انسانی و طبیعی این شهرستان، بار دیگر رشت به شهر اولین ها در همه حوزه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مبدل گردد.