گزارش شهردار بندرانزلی در جلسه شورای اداری شهرستان
گزارش شهردار بندرانزلی در جلسه شورای اداری شهرستان
گزارش شهردار بندرانزلی در جلسه شورای اداری شهرستان

🌐پایگاه خبری تحلیلی سرتوک_به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بندر انزلی، جلسه شورای اداری شهرستان بندرانزلی صبح امروز با حضور شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر بندرانزلی برگزار شد و دکتر پورقربان اهم اقدامات شهرداری بندرانزلی در ستاد بحران را اعلام نمود.

 

دکتر پورقربان شهردار بندرانزلی با بیان اینکه گزارشات مردمی را از طریق سامانه ۱۳۷ بصورت شبانه روزی دریافت می کنیم و چنانچه در هر زمانی تماس برقرار گردد موضوع  در اسرع وقت پی گیری می شود اظهار نمود: سعی به تشکیل ساختار سازمانی مناسب برای ستاد مدیریت بحران بر اساس چارت سازمانی جهت آمادگی پایدار و اقدام موثر در زمینه فرماندهی در زمان بحران که بصورت منطقه بندی در محلات انزلی مشخص شده نمودیم.

شهردار بندرانزلی عنوان نمود: خوشبختانه از سال گذشته سالن چند منظوره را در محل پارک ۱۷ هکتاری افتتاح نمودیم که مکمل ستاد بحران ما بوده و در صورت بروز حوادث احتمالی از آنجا به عنوان اسکان موقت افراد استفاده می شود.

وی افزود: تعداد ۴۷۰ تخته چادر از سوی هلال احمر در محل ستاد بحران در محل پارک ۱۷ هکتاری برای اسکان افراد در نظر گرفته شده است.

دکتر پورقربان با اشاره به برگزاری مانوردر تاریخ ۱۰ آذر ۹۸ با همکاری اداره بنادر، راهداری، آبفا و هلال  احمر افزود:  با ۷۲ دستگاه ماشین آلات مختلف این مانو را در سطح شهر  جهت اعلام آمادگی و ایجاد اطمینان در شهروندان برگزار نمودیم.

شهردار بندرانزلی تصریح نمود: هرس درختان را بر اساس نظریه کمیسیون فضای سبز برای جلوگیری از بروز حوادث احتمالی انجام دادیم.

دکتر پورقربان با بیان اینکه شناسایی نقاط حادثه خیز در شهر و تلاش برای رفع آن  ادامه دارد اظهار نمود: عملیات لوله گذاری در حال حاضر با انعقاد قرارداد با دو پیمانکار لوله گذاری در غازیان و انزلی در حال اجرا می باشد و لوله گذاری آب های سطحی منطقه اطبا به سمت دریا با ۴ لوله همزمان در حال اجرا است.

شهردار انزلی در ادامه با اشاره به اولین پناهگاه سگ های بلاصاحب در استان گیلان عنوان نمود: تا به امروز حدود ۱۶۰ قلاده سگ های بلاصاحب جمع آوری شده و در هر دوره بعد از گذراندن مراحل درمانی، واکسیناسون و عقیم سازی رها سازی می شوند و در حال حاضر برای این حیوانات برای مدت ۱ ماه غذا ذخیره نمودیم.

دکتر پورقربان با ذکر اینکه حدود ۵۰ تن نمک برای زمان بحران تهیه نموده ایم عنوان نمود: در غازیان حدود ۱۵ کیلومتر و در انزلی حدود ۱۴ کیلومتر لایروبی نمودیم که این میزان نسبت به سال های گذشته بی سابقه بوده است و زمان انتظار برای تخلیه آب یا آبماندگی را به حداکثر دو ساعت کاهش داده ایم و با اقدامات بعدی که صورت خواهد گرفت این زمان را نیز کاهش می دهیم.

شهردار بندرانزلی عنوان نمود: بعضی آبگرفتگی ها مربوط به معابر نیست و پایین بودن سطح برخی از خانه ها نسبت به سطح جاده موجب این اتفاق می شود. هر چند در صورت تماس شهروندان، نیروهای آتش‌نشانی به محل اعزام می‌شوند. در بعضی موارد نیز آبگرفتگی ها به دلیل شکستگی لوله های آب اتفاق می‌افتد و ضروری است که شهروندان با صبر و حوصله نیروهای شهرداری را در انجام وظایف خود در این مواقع همراهی کنند.

وی خاطر نشان کرد: مرمت پل قلم گوده را از پارسال آغاز نموده ایم و از یکی دو روز آینده نسبت به تکمیل آن اقدام خواهیم نمود که هزینه اجرایی آن از محل اعتبارات استانی بوده است و از فرماندار محترم بابت آن تشکر می نمایم.

دکتر پورقربان با بیان اینکه درز انبساط پل ولایت غازیان در سال ۸۶ بر اثر رفت و آمد ماشین های سنگین دچار خرابی شده بود عنوان نمود: از سال ۸۶ تا به حال برای ترمیم آن اقدامی نشده بود و انجام این پروزه پروسه ای را دارد و یکی از دلایل انجام نگرفتن این پروژه هزینه بالای آن بود که  امسال با ۳۰۰ میلیون تومان هزینه از محل اعتبارات استانی و جاری شهرداری این پروژه در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود مراحل انجام کار به این صورت است که باعث زمان بر شدن این پروزه خواهد شد: تخریب درز انبساط های قدیم، اصلاح کف عرشه  پل توسط گروت ریزی که حداقل ۱۲ ساعت برای گیرش آن زمان لازم است، بریدن بلت های قدیمی و کاشت بلت های جدید با چسب مخصوص که به خاطر وجود سفره میلگرد های طولی اینکار مشکل بوده و نیاز به ابزار آلات دقیق می باشد، اجرای سفره آب بند جهت جلوگیری از نفوذ آب به سازه اصلی، اجرای پاشنه توسط میلگردهای ۱۰ و ۱۲ به صورت طولی و عرضی و اجرای گروت پاشنه که با توجه به آب و هوا بین ۲۴ تا ۴۸ ساعت برای گیرش نیاز است،  نصب درزهای لاستیکی توسط جرثقیل و آسفالت جدید جهت مسطح نمودن که این فرایند قطعا زمان بر خواهد بود و دیروز توانستیم یک لاین را به پایان برسانیم  و در روزهای آتی لاین دیگر انجام خواهد شد.