۱۱۵ لیتر بر ثانیه به ظرفیت تولید آب شرب شهرستان آستانه اشرفیه افزوده شد
۱۱۵ لیتر بر ثانیه به ظرفیت تولید آب شرب شهرستان آستانه اشرفیه افزوده شد
رشت_سرتوک_ درپی یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی گیلان، 115 لیتر بر ثانیه به ظرفیت تولید آب شرب تاسیسات آبرسانی شهرستان آستانه اشرفیه افزوده شد.

به گزارش سرتوک ، به نقل از روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان گیلان؛ معاون بهره برداری و توسعه آب این شرکت گفت: به منظور جبران کمبود آب شرب تعدادی از روستاهای شهرستان آستانه اشرفیه، با وارد مدار شدن فاز اول از مدول دوم تصفیه خانه بزرگ آب گیلان، ۶۰ لیتر بر ثانیه به ظرفیت تولید آب این شهرستان اضافه شد.

مازیار غلامپور معاون بهره برداری و توسعه آب آبفای گیلان افزود: با طراحی و ساخت ایستگاه پمپاژ بین راهی روستای صفرابسته، ظرفیت تولید آب تاسیسات این روستا ۲۵ لیتر بر ثانیه افزایش یافت و فشار آب آشامیدنی ۲۱ روستای تحت پوشش آن تقویت شد.

وی گفت: به منظور جلوگیری از هدر رفت آب و تامین فشار مناسب آب شرب ۲۰۰ روستای شرق گیلان، شناسایی و ترمیم خطوط انتقال مجتمع آبرسانی شهید خوش سیرت آستانه اشرفیه انجام شد که این امر ۳۰ لیتر بر ثانیه به ظرفیت تولید آب این مجتمع نیز اضافه کرد و در مجموع ۱۱۵ لیتر بر ثانیه ظرفیت تولید آب شرب آستانه اشرفیه افزایش یافت .