۶۴ روستای کوهستانی گیلان گازدار خواهند شد
۶۴ روستای کوهستانی گیلان گازدار خواهند شد
رشت_سرتوک_شرکت گاز استان گیلان با هدف تحقق عدالت اجتماعی و برخورداری همه آحاد جامعه از نعمت گاز طبیعی،در طرح توسعه گازرسانی در سال جدید، برنامه گازرسانی به 64 روستای صعب العبور و کوهستانی را در دستور کار خود دارد.

به گزارش سرتوک، به نقل از روابط عمومی گاز گیلان – حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان درخصوص پروژه های گازرسانی گفت: هم اکنون عملیات گازرسانی به ۶۴ روستای صعب العبور گیلان در حال اجراست و بر اساس برنامه ریزی های بعمل آمده عملیات گازرسانی به این روستاها تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان افزود: روستاهای مذکور دارای ۴ هزار و ۳۰۰ خانوار می باشند و بر اساس برآوردهای بعمل آمده هزینه گازرسانی به آنها حدود ۸۰ میلیارد تومان خواهد شد.

وی با بیان اینکه عملیات گازرسانی به روستاهای صعب العبور و کوهستانی استان در ۷ شهرستان در حال انجام است، یادآورشد: شهرستان تالش با ۲۴ روستا، بیشترین سهم را از عملیات گازرسانی روستایی دارا می باشد و پس از آن شهرستان های املش با ۱۲ روستا، رودسر با ۱۰ روستا، شفت با ۹ روستا، آستارا با ۷ روستا و شهرستان های رودبار و لنگرود هر کدام با یک روستا قرار دارند.

حسین اکبر در ادامه افزود: همچنین پروژه گازرسانی به ۳ روستای کولوان، ویسرود و لاسک شهرستان شفت با جمعیت ۸۵۰ خانوار و اعتبار تقریبی ۱۰ میلیارد تومان در مرحله برآورد و اخذ مجوز می باشد و در صورت تصویب، در سال ۱۴۰۰ اجرایی خواهد شد.

وی درپایان با اشاره به روند افزایش میزان بهره مندی گاز روستایی گفت: هم اکنون درصد بهره مندی گاز روستایی در گیلان حدود ۹۶ درصد است که با انجام عملیات گازرسانی در سال جاری، این میزان به ۹۷٫۳ درصد افزایش خواهد یافت.۶۴ روستای کوهستانی گیلان گازدار خواهند شد.