مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان :سرانه تولید آب در گیلان ۲۵۰ لیتر به ازای هر مشترک است
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان :سرانه تولید آب در گیلان ۲۵۰ لیتر به ازای هر مشترک است
عصر امروز در آستانه یازدهم دی ماه نشست خبری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان با جمعی از مدیران پایگاههای خبری استان گیلان بمناسبت سالروز تصویب تشکیل شرکت های آب و فاضلاب در سطح کشور برگزار شد.

🌐پایگاه خبری تحلیلی سرتوک _عصر امروز در آستانه یازدهم دی ماه نشست خبری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان با جمعی از مدیران پایگاههای خبری استان گیلان بمناسبت سالروز تصویب تشکیل شرکت های آب و فاضلاب در سطح کشور برگزار شد.

سید محسن حسینی در این نشست طی سخنانی بیان داشت: مجلس شورای اسلامی در سال ۶۹ قانون تصویب تشکیل شرکتهای آب و فاضلاب استانی را مصوب کرد که بر اساس این قانون تکلیف توزیع آب شرب و نحوه جمع آوری فاضلاب های شهری مشخص گردید .

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان آغاز فعالیت این شرکت را از اواخر سال ۷۰ عنوان کرد و گفت: تا قبل از تشکیل شرکت آبفا عمده فعالیت های مربوط به آب از جمله تامین و توزیع آب شهری توسط شهرداری ها انجام میشد

وی افزود: در حال حاضر ۹۹٫۹۳ درصد جمعیت استان تحت پوشش آب شرب و ۶۹٫۹ درصد جمعیت استان تحت پوشش شبکه جمع آوری فاضلاب هستند و تا پایان برنامه پنجم توسعه جمعیت تحت پوشش آب شرب به ۹۹٫۹۷ % و جمعیت تحت پوشش فاضلاب استان به ۷۳ درصد خواهد رسید.ر حال حاضر در۵۰ شهر استان وظیفه تامین آب شرب را برعهده داریم.

حسینی با اشاره به رشد مطلوب خدمات رسانی شرکت آبفااز بدو تا تاسیس تاکنون خاطرنشان کرد: طی سالهای تاسیس شرکت از ابتدا تاکنون توانستیم با رشد معادل ۶۴ درصدی در حوزه فاضلاب از ۴۳ درصد جمعیت برخوردار از ابتدای تاسیس شرکت تا پایان شهریور ۹۸ حدود به ۷۱ درصد برسانیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان از ارتقا تعداد مشترکین خانگی از تعداد ۱۲۴ هزار به ۴۰۹ هزار مشترک سخن گفت و افزود: تامین آب از منابع مختلف با درصدهای متفاوت تامین می شود به گونه ای که ۶۱ درصد از منابع سطحی ۳۰ درصد چاه و ۹درصد از چشمه ها انجام می پذیرد.

وی افزود: سرانه تولید آب در گیلان ۲۵۰ لیتر به ازای هر مشترک است و این در حالی است که مقدار مصرف هر مشترک در گیلان ۱۹۳ لیتر در روز است.

حسینی در خصوص طرح های بخش آب و فاضلاب اذعان داشت: تا پایان سال سه طرح آبرسانی و ۱۱ طرح در بخش فاضلاب اجرایی خواهد شد، که با توجه به اعتبارات تخصیص یافته از رشد خوبی در اجرا برخوردار است.

مدیرعامل آبفای گیلان در خصوص برنامه های شرکت آب و فاضلاب استان گفت: با توجه به بازدید معاون محترم ریاست جمهوری از شرکت آبفا گیلان برنامه های متنوعی برای مردم گیلان دارد که راه اندازی میز خدمت نمونه ای از این برنامه هاست همچنین شایان ذکر است که سامانه ارتباطات مردمی با شماره ۱۲۲ در پاسخ به تماس ها و درخواستهای هم استانی ها از ابتدای آغاز به کار این سامانه تاکنون ۲۰۸۳۵۲ تماس به ثبت رسیده که تعداد تماس های ازدست رفته۲/۴ درصد است.

وی در راستای رویکرد شرکت آبفا تا پایان سال ۱۴۰۰ تصریح کرد: افزایش جمعیت تحت پوشش از ۹۹/۹ به ۹۹/۹۷،افزایش جمعیت تحت پوشش خدمات دفع فاضلاب از ۶۹/۹ به ۷۳ درصد است.

سید محسن حسینی از افتتاح ۱۹ پروژه در دهه فجر سال جاری خبر داد و افزود: حفر ۶ حلقه چاه و تجهیز ۵ حلقه چاه ، ۷ کیلومتر انتقال آب ۱۸/۲ کیلومتر توسعه شبکه آب از اهم اقدامات شرکت آبفا در سال ۹۸ است.

مدیرعامل آبفای گیلان با تاکید بر تلاش برای مشارکت و استفاده از تسهیلات غیر متمرکز تصریح کرد: ارزش ریالی پروژه در حال اجرای شرکت آبفا ۲۲۷ میلیارد تومان در زمینه خطوط انتقال، تصفیه خانه و مخازن و… است

این مدیر استانی یادآور شد: از سال گذشته پویشی با هدف مدیریت مصرف در وزارت نیرو آغاز شد که در پی آن با اهداء یک سری سرشیر، دوش کاهنده مصرف آب و.. در مکانهای عمومی اقدام به نهادینه کردن فرهنگ صرفه جویی در مصرف آب کرد.

حسینی برگزاری جشنواره نخستین واژه آب در مدارس ، برگزاری کارگاههای آموزش مدیریت مصرف برای عموم و… را از دیگر برنامه های مدیریت مصرف شرکت آبفا عنوان کرد.