امام جمعه رشت: امید داشتن به خارج از مرزها نشانه ضعف است
امام جمعه رشت: امید داشتن به خارج از مرزها نشانه ضعف است
نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان گفت: اگرچه رابطه داشتن با دنیا ضروری است اما اینکه همه چیز را در خارج از مرزها ببینیم نشانه ضعف است.

🌐پایگاه خبری تحلیلی سرتوک _به گزارش تسنیم از رشت، آیت‌الله رسول فلاحتی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه در مصلی امام خمینی(ره) رشت با اشاره به حدیثی از امام علی(ع) اظهار داشت: زبان بد از مقام انسان می‌کاهد و موجب تباه شدن برادری میان انسان‌ها می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه امروز سالروز شهادت نواب صفوی و تعدادی دیگر از جوانان این کشور به‌دست حکومت منحوس پهلوی است گفت: یاد و خاطره رشادت‌ها و مجاهدت‌های همه شهیدان انقلاب اسلامی را گرامی می‌داریم.

وی با اشاره به عملکرد اروپایی‌ها تصریح کرد: اروپایی‌ها هیچ وفایی ندارند و مثل آمریکایی‌های جنایتکار امت اسلام را از رسیدن به آمال و اهدافشان محروم می‌کنند و دستشان همراه با آمریکا آغشته به خون مسلمانان زیادی است.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه آمریکا و اروپا در برجام منافقانه عمل کردند افزود: به مسئولان توصیه کردیم از اروپایی‌ها دست بردارند زیرا نفعی از آنان به ما نمی‌رسد و باید برای برجام مجلس عزا بگیریم و لباس سیاه بر تن کنیم زیرا یکی از نتایج سوء این معاهده شهادت سردار سلیمانی بود.

امام جمعه رشت با اشاره به تشییع پیکر میلیونی سردار سلیمانی بیان کرد: این جمعیت نشان‌دهنده آن است که مردم خادمان خود را دوست دارند و سردار سلیمانی نیز خود را خادم مردم می‌دانست و تمام مردم جهان اذعان دارند که او دلسوز مستضعفان جهان بود.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان تشییع پیکر میلیونی سردار سلیمانی را درس چگونه مردن دانست و خاطرنشان کرد: بعد از گذشت چندین سال از عمر انقلاب این مردم وفادار هستند و به خادمان خود علاقه دارند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان فرمایشات مقام معظم رهبری را خط قرمز و فصل‌الخطاب موضع‌گیری‌های سیاسی و اجتماعی عنوان کرد و ابراز داشت: کسانی که با فرمایشات ایشان مقابله می‌کنند یا نادان هستند یا منحرف که باید در هر صورت تنبیه شوند.

امام جمعه رشت بیان داشت: ملت ایران مانند ملت بعد از رحلت پیامبر(ص) نیستند که اکثر بیانات ایشان را فراموش کردند و حکومت را به امویان و عباسیان دادند و ائمه اطهار(ع) را خانه‌نشین کردند اما ملت ایران ملت سلمان هستند که پیامبر(ص) فرمود اگر دین در ثریا باشد مردانی از ایران به آن می‌رسند.

آیت‌الله فلاحتی با تاکید بر اینکه نخواهیم گذاشت به مقام معظم رهبری ظلمی شود خاطرنشان کرد: رسانه‌های داخلی باید با رهبر معظم انقلاب هماهنگ باشند و اجازه ندهند خوب و بد با هم ترکیب شود و البته ملت ایران همواره بیدار هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به حادثه تلخ سقوط هواپیمای اوکراینی گفت: این حادثه برای همه مسئولان نظام سخت است اما معنی این حرف این نیست که از محبوبیت سپاه پاسداران ذره‌ای کاسته شده است و ملت ما همواره به این نیروی برآمده از دل مردم علاقه دارند.

وی ویژگی‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را برشمرد و اظهار داشت: سپاه از مردم و برای مردم است و اگر نبود کشور هم نبود زیرا در زمان بنی‌صدر با تجهیزات اندک به جایی رسید که خوش درخشید و در سیل و زلزله غمخوار میدانی مردم آسیب‌دیده بود.

امام جمعه رشت تصریح کرد: سپاه در سرکوب فتنه و آشوب نقش کلیدی دارد و مایه افتخار دنیای اسلام و جبهه مقاومت است و برای سپاه و ملت ایران همین بس سپهبدی داشتیم که ناجی مستضعفان بود و بیش از ۷ میلیون نفر در تهران در تشییع پیکر ایشان شرکت کردند.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه سپاه برای نخستین بار در دنیا به پایگاه آمریکای جنایتکار حمله و آن را ویران کرد و نامش برای تمامی اهل مقاومت افتخارآفرین است افزود: به تمام فرماندهان و سپاهیان اعلام می‌کنم که شما همواره محبوب مردم بوده و هنوز هم هستید.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه اگر رشد و نجات و عزت می‌خواهیم باید به دامن ملت برگردیم تاکید کرد: به اینکه ما می‌توانیم باید اعتماد داشته باشیم زیرا این ملت همواره در طول تاریخ عزتمدارانه زندگی کرد و عزیز بوده و خواهان عزیز شدن همه ملت‌ها هستند.

وی با اشاره به اینکه ملت ایران آرزوهای خود را در سنت خدا و پیامبر(ص) دیدند گفت: ما با همه کشورهای دنیا به‌جز رژیم صهیونیستی که همه معتقدند غاصب است و کشور محسوب نمی‌شود رابطه داریم و با آمریکا نیز تا زمانی که اینطور رفتار کند مخالف هستیم.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان عنوان کرد: ملت ایران تاکنون با دستان شرور اروپا و آمریکا اداره نشده است و آنها مثل سگ هار قصد دارند به ملت ما آسیب بزنند و اگرچه رابطه داشتن با دنیا ضروری است اما اینکه همه چیز را در خارج از مرزها ببینیم نشانه ضعف است.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه عده‌ای قصد انتقام گرفتن از حضور میلیونی مردم در تشییع پیکر سردار سلیمانی دارند افزود: برخی روز شنبه از میان ۸۰ میلیون نفر جمعیت کشور توانستند چند هزار نفر را جمع کنند تا آشوب به‌پا شود اما درخت تنومند ایران با این بادها نمی‌لرزد و آنها نمی‌توانند کاری کنند.

وی با اشاره به اینکه سفیر انگلیس به‌خاطر حضور در تجمعات غیرقانونی باید قبل از احضار شدن از کشور اخراج می‌شد گفت: رابطه داشتن با انگلیس هیچ نفعی برای ما ندارد زیرا این پیر استعمارگر و فتنه‌گر تاکنون جز آشوب و خرابکاری هیچ منفعتی برای ما نداشت اما با وجود تمام خرابکاری‌ها هنوز هم برای برخی مسئولان درس عبرت نشده است.

امام جمعه رشت حضور مجدد انگلیسی‌ها در کشور را تحقیرآمیز خواند و ابراز داشت: استعفای برخی سینماگران از حضور در جشنواره فیلم فجر و صدا و سیما اقدامی ناشایست است زیرا این استعفاها دردی به دردهای کشور اضافه می‌کند و ایران امروز بیش از هر زمان دیگر نیاز به همدلی و هماهنگی دارد.